Reportāža: vairāki simti skolēnu no visas Latvijas piedalās erudīcijas konkursā “Fizmix”

Pievienot komentāru
Reportāža: vairāki simti skolēnu no visas Latvijas piedalās erudīcijas konkursā “Fizmix”
PUBLICITĀTES FOTO

  Rīgā sestdien notika vērienīgs fizikas festivāls – “Fizmix Eksperiments”. Vairāki simti skolēnu no visas Latvijas sacentās erudīcijā, savukārt viņu līdzjutējiem un citiem interesentiem bija iespēja piedalīties dažādos eksperimentos, vērot meistarklases un klausīties lekcijas.

Fizikas festivālu pie Kongresu nama varēja dzirdēt jau pa gabalu – laukumā pie Kongresu nama skatuve, kam apkārt dažādas fizikas darbnīcas un atrakcijas, kuras izmēģināt varēja ikviens apmeklētājs.

Fizikas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem tiek rīkots jau 24. gadu. Šoreiz uz lielo finālu bija atbraukušas kopumā 62 komandas. Cīņā par uzvaru jauniešiem bija jāatbild gan uz teorētiskiem jautājumiem, gan jārisina praktiski uzdevumi.

Kamēr komandas sacentās, līdzi atbraukušie atbalstītāji un festivāla apmeklētāji iemēģināja roku dažādos eksperimentos un spēlēs, vēroja meistarklases un klausījās pazīstamu fizikas entuziastu lekcijas.

Erudīcijas konkurss “Fizmix” par festivālu pārtapa pērn. Organizatori ir pārliecināti, ka tas kļūs par ikgadēju tradīciju.