Reportāža: Kara flotes simtajā jubilejā iespējams apskatīt kara kuģus

1 komentārs
Reportāža: Kara flotes simtajā jubilejā iespējams apskatīt kara kuģus
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Sestdien, 10. augustā, aprit tieši 100 gadu kopš dibināta Latvijas armijas kara flote. Svinības iesākās jau dienu iepriekš ar militāro kuģu parādi, bet sestdien liels skaits rīdzinieku un pilsētas viesu izmantoja iespēju Latvijas un citu NATO valstu karakuģus aplūkot klātienē Krastmalā.

Atzīmējot Latvijas armijas kara flotes simtgadi, Rīgā iespējams apmeklēt Latvijas un sabiedroto valstu jūras spēku kara kuģus. Latvijas armijas kara flote šajās brīvdienās savu simtgadi atzīmē ar plašu programmu. No rīta notika ekumēniskais dievkalpojums, kam sekoja Jūras spēku un ārvalstu kuģu apkalpes ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

Tomēr daudz lielāka burzma bija krastmalā pie Daugavas. Atzīmējot Latvijas armijas kara flotes simtgadi, Rīgas pasažieru ostā notauvoti 12 – ne tikai Latvijas, bet arī sabiedroto valstu karakuģi. Sestdien liels skaits iedzīvotāju izmantoja iespēju tos ne tikai apskatīt, bet arī uzkāpt uz kuģu klāja.

Garā rindā kuģi krastmalā sastājušies no Rīgas pasažieru ostas līdz pat Vanšu tiltam. Daudzi kuģus apskatīt ieradušies kopā ar bērniem.

Jūras spēku kara kuģi atvērti apmeklētājiem no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 būs arī svētdien.

1 komentārs