Reportāža: Jaunievēlētie deputāti iepazīst parlamentu

0 Komentāru
Reportāža: Jaunievēlētie deputāti iepazīst parlamentu
IVO JURKĀNS, LNT ZIŅAS

Piektdien jaunievēlētie politiķi Saeimā iepazinās ar parlamenta darba praktisko pusi. Iepazīties ar savu nākamo darba vietu pirms deputāta zvēresta nodošanas ir tradīcija.

Uz galdiem gan joprojām vēl atradās priekšgājēju uzvārdi, kas tiks nomainīti ar aktuālajiem.

Pārdesmit minūšu laikā katrai frakcijai atsevišķi tika izskaidroti principi, kā pieteikties debatēs no tribīnes, kā no vietas, cik ilgi var runāt un tamlīdzīgi.

Jaunievēlētajās partijās atsevišķiem pārstāvjiem ir pieredze pašvaldībās. No 16 Jaunās konservatīvās partijas deputātiem 7 gadu strādāja galvaspilsētas pašvaldībā.

Jau pirmajā Saeimas sēdē deputātiem vajadzēs ievēlēt Saeimas Prezidiju, kā arī priekšsēdētāju. Par reālākajiem kandidātiem tiek saukta līdzšinējā spīkere Ināra Mūrniece vai Dagmāra Beitnere-Le Galla. No vienas puses, Saeimas priekšsēdētājam ir reprezentatīvs amats, no otras – politiskajā hierarhijā tā ir svarīgākā persona aiz Valsts prezidenta.

Gan “KPV LV”, gan “Attīstībai/Par!” paziņojuši, ka uz amatu šobrīd nepretendē.

Iepazīstoties ar Saeimas darba specifiku, JKP un “Attīstībai/Par!” pārstāvji uzklausīja Saeimas darbinieku skaidrojumus. “KPV LV” iniciatīvu pārņēma Artuss Kaimiņš.

Politiķi gan nereti atzinuši, ka pilnvērtīgai Saeimas darba specifikas apgūšanai nepieciešams aptuveni gads.

0 Komentāru