Reportāža: 9. maija pasākumā Uzvaras parkā ierodas tūkstošiem cilvēku

3 komentāri
Reportāža: 9. maija pasākumā Uzvaras parkā ierodas tūkstošiem cilvēku
Foto: LETA

Kaut arī oficiāli 9. maijā Latvijā svin Eiropas dienu, liela daļa sabiedrības joprojām vairāk uzmanības velta citam notikumam – Nacistiskās Vācijas kapitulācijai Sarkanās armijas priekšā.

Sekojot Krievijas piemēram un pateicoties ievērojamam Rīgas domes atbalstam, 9. maijs pēdējos gados daudziem Latvijas krievvalodīgajiem kļuvis par vieniem no gada vērienīgākajiem svētkiem.

Visas dienas garumā svinēšana notiek Pārdaugavā pie Uzvaras pieminekļa. TV3 Ziņas novēroja, ka parka teritorijā bija pilns ar cilvēkiem, notika koncerti un ziedu nolikšana, kā arī šašliku ēšana un dzeršana. Darba dienai beidzoties, pūlis kļuva arvien lielāks, un, kaut precīzs apmeklētāju uzskaitījums nav iespējams, spriežot pēc iepriekšējiem gadiem, tas varētu svārstīties robežās starp 50 000-100 000 cilvēku.

Ja neskaita nelielu incidentu šorīt, pagaidām nav ziņu par nopietnām provokācijām. Svinībām iekarstot, policija gan ziņo par citiem pārkāpumiem, piemēram, par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā jau sodīti vairāki cilvēki.

Līdz vienpadsmitiem vakarā, kad svinības noslēgsies ar uguņošanu, šis skaitlis varētu vēl pieaugt.