Komentāri

Renovējot latviešu jūgendstila arhitekta Konstantīna Pēkšēna namu, būvnieki brutāli noplēsuši un būvgružu konteinerā izmetuši aptuveni simts gadu vecas flīzes, kas ir uzskatāmas par nozīmīgu kultūras mantojumu, ziņo raidījums Bez Tabu.

Par šādu neizdarību neviļus uzzinājusi Jūgendstila muzeja direktora Agrita Tipāne. Muzejam senlaicīgās flīzes atnesis kāds Rīgā dzīvojošs kungs. Sākotnējo jūsmu par vērtīgo atradumu, ko tagad varēs pievienot muzeja krājumiem, nomainīja rūgtums, kad atklājās, ka flīzes norautas nost no renovējamas jūgendstila mājas Brīvības un Dzirnavu ielas krustojumā. Minētais nams ir viena no 250 K. Pēkšēna būvēm, kas turklāt iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.

Patlaban pēc dīkstāves īpašnieks grib namam piešķirt agrāko spozmi, un pirms simts gadiem celtās ēkas rekonstrukcija tika saskaņota ar atbildīgajām institūcijām 2007. gadā.

”Mēs diemžēl jau dažkārt darbu beigšanas procesā redzam, ka ne vienmēr darbu izpildes kvalitāte vai attieksme pret darbu ir tā optimālākā,” saka Jānis Asaris Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors.

Tikmēr minētā nama rekonstrukcijas darbu būvuzraugs norāda, ka visi darbi ir veikti saskaņā ar projektu. Tajā neesot bijusi neviena prasība visas flīzes saglabāt.

Vairāk uzzini, skatoties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl