Remontēs Rīgas parku celiņus un tīrīs novadgrāvjus

5 komentāri
Remontēs Rīgas parku celiņus un tīrīs novadgrāvjus
VLADISKAVS PROŠKINS, F64

Kanālmalu stiprināšana, celiņu sakopšana, bebru barošana un vēl daži nelieli darbi, taču kopumā – nekas jauns un nebijis Rīgas parkos un skvēros šajā gadā nav ieplānots, tā parku sakopšanas ieceri raksturo Rīgas domes Vides pārvaldē.

Parku celiņi un kanālu krastu nostiprināšana. Šie esot pamata virzieni, kuru atjaunošanai tik ieguldīti līdzekļi Rīgas parkos un skvēros šajā vasarā.

Piemēram, Rīgas centrā – Vērmanes dārzā -, iecerēts atjaunot kāpnes, kas ved uz estrādi. Savukārt parkā bieži redzamās jaunās māmiņas apgalvo, ka lielākā problēma ir labierīcību nepieejamība. Tualetes parkā ir uzstādītas, taču tās neesot lietojamas. Līdzīga nepieciešamība ir arī Arkādijas parkā. Taču atšķirībā no Vērmanes parka šeit tualešu vispār neesot.

Parku infrastruktūras remontiem un krastu nostiprināšanas darbiem, kā arī citiem nepieciešamajiem remontiem ir ieplānota nauda no Vides aizsardzības fonda, tie ir 297 000 eiro.

Teju puse minētās naudas atvēlēta meliorācijas grāvju tīrīšanai un meliorācijas sistēmu tehniskā aprīkojuma atjaunošanai. Taču, kad parkos un to apkārtnē sāks rosīties būvnieki, pašlaik nav zināms, jo darbu veikšanai vēl jāsludina iepirkuma konkurss.

Otrdien Rīgas domes pārstāvji un vēl citas iesaistītās personas apspriedās, ko darīt ar Esplanādes parku. Tāpat arī pieaicināti ekstrēmo sporta veidu parku būvētāji, kuri labprāt parkā redzētu gludu ietvju un laukumu segumu. Taču atjaunošana noteikti nenotiks šajā gadā.

Savukārt parks pie “Uzvaras” pieminekļa paliks bez atjaunošanas. Pirms laika cilvēki asi iebilda atjaunošanai, jo domāja, ka tā noteikti iekļaus paša pieminekļa remontu, un to vairums nevēlas.