Reizniece-Ozola: Ārvalstīs dzīvojošie tautieši uz Latviju varēs pārskaitīt divas reizes vairāk naudas

6 komentāri
Reizniece-Ozola: Ārvalstīs dzīvojošie tautieši uz Latviju varēs pārskaitīt divas reizes vairāk naudas
Foto: Dmitrijs Suļžics/f64

Finanšu ministrija grasās dubultot to summu, kādu ārvalstīs dzīvojošie latvieši drīkst pārskaitīt saviem radiniekiem, neapliekot ar nodokli, to intervijā “900 sekundēm” paziņoja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Izmaiņas attieksies ne tikai uz vienkāršiem pārskaitījumiem, bet arī dāvinājumiem.

Saskaņā ar Reiznieces-Ozolas sacīto radiniekiem šobrīd gada laikā apmēram 4000 eiro limita vietā varēs pārskaitīt vairāk kā 7000 eiro. Savukārt citām personām attiecīgi tiks dubultoti līdzšinējie 1500 eiro.

Ministrija plāno arī paplašināt to cilvēku loku, kas varēs saņemt šādus dāvinājumus, lai tie nebūtu tikai paši tuvākie radinieki, bet plašāks loks, piemēram, “4. radniecības grupa un svainība”.

“Šie limiti ir jāpalielina, ņemot vērā, ka tie ir noteikti jau pirms 10 gadiem, un naudas vērtība šajā laikā arī ir mainījusies,” piebilda D. Reizniece-Ozola.

Viņa vēl norādīja, ka ministrija arī izveidos atsevišķu VID konsultantu nodaļu tieši ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, lai, piemēram, “ja ir plāns atgriezties Latvijā, būtu daudz personiskākas, daudz kompetentākas un kvalificētākas konsultācijas par nodokļu režīmu un uzņēmējdarbības formām”.

Saruna ar Danu Reiznieci-Ozolu