Reirs rosina dienesta pārbaudi pret VID ģenerāldirektori Jaunzemi par izteikumiem medijos

7 komentāri
Reirs rosina dienesta pārbaudi pret VID ģenerāldirektori Jaunzemi par izteikumiem medijos
DĀVIS ŪLDANS, F64

Finanšu ministrs Jānis Reirs ierosinājis dienesta pārbaudi pret Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par viņas izteikumiem medijos un Saeimas Budžeta komisijā, liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija.

Pārbaude ierosināta 27. jūnijā. Izveidota pārbaudes komisija, kuru vada Finanšu ministrijas (FM) Juridiskās nodaļas vadītājas vietniece Līga Vucēne, bet tajā darbojas arī bijušais VID un finanšu policijas vadītājs Kaspars Čerņeckis un bijušais VID vadītājs Kārlis Ketners, kurš šobrīd strādā FM Budžeta departamentā.

Čerņeckis šobrīd ir arī Reira padomnieks nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos. Pārbaudes pamatojums esot Reira neapmierinātība ar Jaunzemes izteikumiem “Delfi” intervijā Jānim Domburam un Saeimas Budžeta komisijā un skar VID un Finanšu ministrijas darbu.

Reira komentāru TV3 Ziņām neizdevās saņemt, jo ministrs ir atvaļinājumā, savukārt Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis komentāru solīja sniegt vēlāk. TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka pagaidām Jaunzemei disciplinārsods nav piemērots.

Tomēr, kā TV3 Ziņām norādīja vairāki avoti, visticamāk, pārbaude uzsākta, ņemot vērā Reira neapmierinātību ar Jaunzemes darbu, tāpēc esot iespējama viņas nomaiņa. Jaunzemi pēc Reira ieteikuma valdība VID vadītājas amatā apstiprināja šā gada februāra sākumā.

Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars atzina, ka viņam nav informācijas par ierosināto pārbaudi, un viņš neatminējās, ka Jaunzeme Saeimā būtu pateikusi kaut ko tādu, kas būtu nepieņemams amata statusam. Viņam neesot pārmetumu ne VID, ne FM. Savukārt VID jautājumu nedrīkst komentēt, jo to aizliedz likums, TV3 Ziņām norādīja Jaunzemes preses sekretārs Andrejs Vaivars.