Reinbahs par atstādināšanu no Satiksmes departamenta direktora amata tiesāsies ar Rīgas domi

1 komentārs

Vitālijs Reinbahs atkal pārsūdzējis tiesā Rīgas mēra lēmumu atstādināt viņu no Satiksmes departamenta direktora amata. Pašvaldība šo lēmumu skaidro ar vairākiem pārkāpumiem Reinbaha darbā, tikmēr viņš pats apgalvo, ka tā ir politiska izrēķināšanās. Atklājies arī, ka Reinbaham sākotnēji piedāvāts aizrotēt uz citu amatu, stāsta TV3 Ziņas.

Reinbaham piemēroti divi disciplinārsodi, viņš nepilda vadības dotos darba uzdevumus, un ir saņemts trauksmes cēlēja ziņojums par iespējamu fiktīvu nodarbināšanu Satiksmes departamentā. Esot arī citi pārkāpumi. Tie ir daži no iemesliem, ar ko Rīgas domes vadība pamatoja Reinbaha atstādināšanu.

Vitālijs Reinbahs
No amata atstādinātais Satiksmes departamenta direktors

”Nu šeit pat neprasās mans vērtējums, jo par atstādināšanu un par visām disciplinārlietām šīs lietas ”figuranti” – Ķirša kungs un Knoka kungs – atzinuši un apliecinājuši, ka tās ir safabricētas.”

Šādus apgalvojumus Reinbahs var paust laikrakstā “Diena” publicēto Reinbaha, Rīgas vicemēra Viļņa Ķirša un domes izpilddirektora padomnieka Māra Knoka sarunu ierakstu dēļ. Tajos skaidri izlasāms, ka Reinbaham piedāvāts ieņemt citu amatu, citā domes struktūrvienībā, tādējādi izvairoties no jauna disciplinārsoda un atstādināšanas.

Vilnis Ķirsis
Rīgas vicemērs, “Jaunā Vienotība”

”Ķirša kungs tiešā veidā pateica – ”Vitālij, man iebildumu pret tavu darbu nav, bet uz mani spiež, man vajag šo amatu”. Faktiski es biju nostādīts tādā situācijā, ka man bija tikai divas izejas – vai nu piekrist, vai cīnīties.”

Pats Ķirsis sarunu autentiskumu nenoliedz, taču stāsta, ka tās notikušas vēl, pirms saņemts trauksmes cēlēja ziņojums par iespējamajiem Reinbaha pārkāpumiem. Viņš arī nenoliedz, ka disciplinārlietu pret Reinbahu izbeigtu, ja viņš piekristu amatu rotācijai.

Vilnis Ķirsis
Rīgas vicemērs, “Jaunā Vienotība”

”Disciplinārlietas ir piedienīgas tam amatam, kurā viņš ir. Ja viņš aizietu uz citu, kur viņš varbūt varētu tikt galā labāk, par ko es arī neesmu pārliecināts, jo tad jau tām lietām nav vairs nozīme.”

Ķirsis ar Reinbaha darbu neesot apmierināts jau sen. Ziemā ielās valdījis haoss, neesot izstrādāts autostāvvietu izmantošanas plāns un nav izdarīti uzticētie uzdevumi. Taujāts, kādēļ tik šķietami sliktam darbiniekam vispār piedāvāts cits amats, Ķirsis sacīja: ”Satiksmes departamenta vadītājam pēc būtības jābūt vizionāram, kurš skatās uz pilsētu un satiksmes politiku kopumā. Savukārt, tas amats, kur mēs piedāvājām aizrotēt, būtu diezgan konkrēts – jārealizē šāds projekts. to ir salīdzinoši vienkāršāk izdarīt, nekā tas pirmais uzdevums.”

Ņemot vērā izskanējušo informāciju par amatu tirgošanu, sarosījusies arī opozīcijā esošā “Saskaņa”. Viņuprāt, Ķirsim uz Reinbaha iespējamo pārkāpumu izmeklēšanas laiku no amata būtu jāatkāpjas.

Konstantīns Čekušins
Rīgas domes “Saskaņa” frakcijas vadītājs

”Pamatojums tieši tas pats, kas ar Reinbahu, tāpēc, ka viņš var traucēt izmeklēšanai. Reinbahu atstādināja. Pilnīgi tas pats attiecas uz Ķirsi. Pilnīgi skaidrs, ka tas bija kā minimums neētiski. Līdz ar to, kamēr notiek izmeklēšana, viņam pašam vajag atkāpties.”

Pats Ķirsis gan pauž, ka viss bijis likumīgi un pamata atkāpties viņam nav. Tikmēr Reinbahs domes lēmumu par atstādināšanu jau pārsūdzējis tiesā. Jāatzīmē, ka vienreiz Reinbahu jau atstādināja tā brīža mērs Nils Ušakovs. Departamenta direktors tiesā uzvarēja un amatā atgriezās.

1 komentārs