Reforma, kas varētu palielināt elektrības cenu patērētājiem, tiek atlikta uz gadu

Komentāri

Koalīcijas partijas vienojušās atlikt pretrunīgi vērtēto elektrības obligātās iepirkuma komponentes diferencēšanas reformu. Sākotnēji bija plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā jau no nākamā gada, tomēr ZZS un Nacionālās apvienības iebildumu dēļ termiņš pārcelts uz 2018. gadu.

Politiķi uzskata, ka pašreiz piedāvātais regulējums ir netaisnīgs un būtu jāpilnveido. Ja tas netiks darīts, cietēji būs iedzīvotāji, kas šogad jau piedzīvoja elektrības cenu kāpumu.

Reformu obligātās iepirkumu komponentes aprēķināšanas kārtībā virza Ekonomikas ministrija, meklējot risinājumus, kā palīdzēt lielajiem uzņēmumiem, kas jau gadiem ceļ trauksmi par nesamērīgi lielajiem elektrības rēķiniem, kas tos padara nekonkurētspējīgus un bremzē ražošanas attīstību.

Grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā paredzēja OIK maksājumus diferencēt atkarībā no pieslēguma jaudas un patēriņa. Šīm izmaiņām bija jāstājas spēkā jau nākamgad. Tomēr koalīcijas partiju vidū izcēlās domstarpības, kā dēļ pieņemts lēmums reformu par gadu atlikt.

Opozīcijas pārstāvis Ivars Zariņš gan uzskata, ka jautājumā par obligātās iepirkuma komponentes reformu koalīcijas politiķi izturas bezatbildīgi. Lai gan par gadu atlikts, jautājums tiek virzīts kā nākamā gada budžeta sastāvdaļa.

Koalīcija gan pārmetumus noraida, akcentējot, ka reforma atlikta tieši nepietiekamo diskusiju dēļ. Lai no izmaiņām būtu kāda jēga, vēl jāveic virkne aprēķinu.

Runājot par OIK pieaugumu mājsaimniecībām, reforma vissāpīgāk skars klientus, kas mēnesī tērē mazāk par 75 kilovatstundām.

Lasi vēl