RD nepietiek naudas klaiņojošo dzīvnieku izķeršanai; patversmes spiestas tiesāties

1 komentārs

Beigusies nauda, kas Rīgā paredzēta klaiņojošo suņu ķeršanai un uzturēšanai. Vienā no dzīvnieku patversmēm norāda, ka no rudens Rīgas dome nav apmaksājusi rēķinus, turklāt tāpat bijis pērn, tāpēc šobrīd pret pašvaldību vērsto prasību par parāda piedziņu skata tiesa.

Kopš brīža, kad pašvaldība pārstājusi apmaksāt likumā noteiktās 14 dzīvnieku uzturēšanās dienas patversmē, parādu caurumu šeit, Ulubelē, mēģina aizlāpīt ar rekonstrukciju darbiem saziedoto naudu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīga situācija, tuvojoties gada beigām, bijusi arī pērn, tā rezultātā patversme līdzekļus no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta cer atgūt tiesas ceļā.

Arī klaiņojošo suņu ķērāji šobrīd līdzekļus no pašvaldības nesaņem, taču naudas trūkuma dēļ suņu izķeršanu nav pārtraukuši, un cer, ka apmēram pusotru tūkstoti eiro pašvaldība kompensēs vēlāk.

Mājokļu un vides departamentā saka, – ik gadu šāda situācija veidojas, jo iepriekš nav iespējams prognozēt, cik daudz un kādi suņi galvaspilsētā tiks noķerti. Un šogad kopumā pilsētas dzīvnieku programmā iztērēti vairāk nekā 273 tūkstoši eiro.

Dzīvnieku patversmē Labās mājas, uz kurieni arī tiek vesti suņu ķērāju notvertie suņi, uzskata, ka līdzekļu pārtērēšanu lielā mērā risinātu sankcijas tiem suņu saimniekiem, kuru nevērības dēļ mīluļi nokļuvuši pie suņu ķērājiem.

Patversmes vadītāja norāda, ka šiem suņu saimniekiem būtu jāapmaksā visi izdevumi, kas saistīti ar suņu ķeršanu un uzturēšanu patversmē.

Šogad teju pusei no šajā patversmē nonākušajiem suņiem bijis saimnieks, kas pēc tam tiem atnācis pakaļ. Arī suņu ķērāju dienestā atzīst, ka šādu gadījumu kļūst arvien vairāk, un šis jautājums būtu jāregulē.

Tikmēr Mājokļu un vides departaments cer uz būtisku budžeta palielinājumu nākamajā gadā. Kāds tas varētu būt, pagaidām departamentā neatklāj, tomēr tas kļūšot zināms nākamajā nedēļā.

Video

TOP komentāri

  • Diemžēl.
    0 0 0

    Diemžēl.

    Cik esmu dzirdējusi,ka ķeršana maksā kaut kādu mistisku summu,tad jau nav kobrīnīties,ka naudas nepietiek.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl