RD konflikts ar konkurences uzraugu: grib saglabāt vienotās biļešu cenas Rīgā

Pievienot komentāru

Rīgas dome vēlas apiet Konkurences padomes aizliegumu ”Rīgas satiksmei” vienoties par vienādām biļešu cenām ar privāto uzņēmumu ”Rīgas mikroautobusu satiksme” – tā norāda Konkurences padomē.

Šodien Rīgas pašvaldības atbildīgā komiteja nolēma izskatīšanai domes sēdē virzīt lēmumu par to, ka gan pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas satiksmes” autobusos, trolejbusos un tramvajos, gan privātā uzņēmuma ”Rīgas mikroautobusu satiksme” mikroautobusos biļešu cenām jābūt vienādām.

Tas notiek pēc tam, kad Konkurences padome abu uzņēmumu vienošanos par vienādām biļešu cenām ir atzinusi par nelikumīgu un piemērojusi tiem ievērojamus naudassodus. Plānojot pieņemt noteikumus par vienotām sabiedriskā transporta biļešu cenām pašvaldībā, Rīgas dome faktiski vēlas legalizēt abu uzņēmumu aizliegto vienošanos, uzskata konkurences uzraugi.

Māris Spička
KP izpildinstitūcijas vadītājs

Mēs vērtēsim, kā varētu vērsties pret šādu domes lēmumu, ar kuru tiek mēģināts apiet Konkurences padomes lēmumu. Šis konkrētais domes lēmums, šie grozījumi nonāk klajā pretrunā ar konkurences likuma prasībām.

Tomēr Konkurences padomes iespējas ietekmēt pašvaldības lēmumus ir ierobežotas, atzīst iestādē. Rīgas domē tikmēr pauž viedokli, ka Konkurences padomes lēmums bija nepamatos un, pieņemot jaunos grozījumus, samazināsies jau spēkā esošo likumu interpretācijas iespējas. Kā vēstīts, ka par aizliegto vienošanos ”Rīgas satiksmei” piespriests sods vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā. Uzņēmumā plāno šo konkurences uzraugu lēmumu pārsūdzēt.