1 komentārs

Kamēr Rīgas dome (RD) kavējas ar oficiāla nosaukuma piešķiršanu izveidotajam kalnam Deglava ielas galā, tikmēr rīdziniekiem savā saziņā nākas izmantot vietas apzīmējumu, kas saistīts ar pašvaldības vadītāja vārdu. 

Bijusī izgāztuve Deglava ielā par kalnu pārtapa pirms vairākiem gadiem. Purvciema iedzīvotāji ziemā to izmanto slēpošanai un dažādām aktivitātēm, taču pašvaldība oficiālu nosaukumu kalnam vēl nav devusi.

Inguss Vircavs
Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs

Pašlaik šai vietai oficiāls nosaukums nav dots – ir redzēti dažādi nosaukumi, kas kuram iegājies – es lietoju viens: ‘’kalns pie Deglava ielas bijušās izgāztuves vietā’’. Īsais variants – ‘’kalns pie Deglava ielas’’.

 

 

Aptaujājot cilvēkus, atklājās, ka iedzīvotāji saziņā šo vietu sauc vēl īsāk, kaut atzīst, ka šis nosaukums viņiem nepatīk.

Kaut arī Rīgas mērs vairākos pasākumos manīts ar cepurīti, uz kuras rakstīts ”Ušakova kepka”, viņš pats apgalvo, ka atkritumu kalns šādā vārdā netikšot nosaukts. Pašvaldībā bijis priekšlikums kalnam dot vārdu Dreiliņkalns, taču tas nav izdarīts, jo šāda vieta jau esot Stopiņu novadā.

Nosaukums tikšot dots tāds, kas raksturo šo vietu vēsturiski vai atbilst šīs vietas izmantojumam. Piemēram, tas varētu būt Slēpotāju kalns, jo te cilvēki slēpo, atkritumu kalns, jo bijusi izgāztuve, Ormaņkalns, jo kādreiz te pulcējušies ormaņi pirms došanās uz darbu Rīgā.

Par kalna izmantošanu tikšot spriests pēc tam, kad beigsies tā rekultivācijas periods, kas ir 5 gadi, taču nav zināms, vai pa šo laiku tautā dotais nosaukums jau nebūs iesakņojies uz palikšanu.

TOP komentāri

  • Pļavnieks
    0 0 0

    Pļavnieks

    Tas būs Dreiliņkalns! Hei, hei, Bastejkalns, Čiekurkalns, Dreiliņkalns!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl