Rāvis atklāj, ka Broka viņu vairākkārt uzrunājusi veikt ziedojumu Biatlona federācijai

24 komentāri
Rāvis atklāj, ka Broka viņu vairākkārt uzrunājusi veikt ziedojumu Biatlona federācijai
KASPARS KRAFTS, F64

Rīgas domes deputāte no Nacionālās apvienības un uz laiku no amata atstādinātā Latvijas Universitātes rektora vietniece Baiba Broka ir uzrunājusi uzņēmēju Gunti Rāvi finansiāli atbalstīt Latvijas Biatlona federāciju, uzņēmējs skaidroja pēc iznākšanas no Valsts policijas izolatora Čiekurkalnā.

Rāvis atklāja, ka pēc Brokas aicinājuma viņš palūdzis “kolēģiem un labiem paziņām” jeb SIA “Roadeks” ziedot sporta organizācijai, ko uzņēmums esot apsvēris un izdarījis. Rāvis arī uzsvēra, ka viņš ziedojumam bijis tikai ierosinātājs, skaidrojot, ka viņam uzņēmumā esot tikai 25% balsstiesību.

”Brokas kundze mani uzrunāja vairākas reizes, viņai bija traģiska situācija, tur kāds nevar aizbraukt uz kaut kādu čempionātu, un es izprasīju kolēģiem, vai viņi var. Viņi padomāja kādu laiku un atrada iespēju zināmā apmērā to arī izdarīt,” atklāja Rāvis.

Uzņēmējs kategoriski norādīja, ka viņam nav bijusi iespēja ietekmēt jebkādas iepirkumu procedūras. Tāpat Rāvis akcentēja, ka viņam neesot prasīti jebkāda veida kukuļi saistībā ar LU jaunā kompleksa celtniecību.

Jau vēstīts, ka trešdien, 10. jūlijā, no īslaicīgās aizturēšanas izolatora tika atbrīvoti Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pirmdien par korupciju aizturētie Broka, Rāvis un uzņēmējs Ivars Millers.

Visiem KNAB piemērojis aizdomās turamā statusu, visiem liegts izbraukt no valsts un tuvoties noteiktām personām, savukārt Brokai papildu liegts ieņemt noteikti amatu.

Lasi arī: Broku no izolatora aizved aptuveni 140 000 eiro vērtā ”mersedesā”.