Rasnačs: Bažas par datu aizsardzības regulu ir stipri pārspīlētas

0 Komentāru
Rasnačs: Bažas par datu aizsardzības regulu ir stipri pārspīlētas
Foto: f64

Satraukums par datu aizsardzības regulu ir pārspīlēts, un saistībā ar to tiek izplatīti dažādi mīti – tā intervijā “900 Sekundēm” norādīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) Vispārīgā datu aizsardzības regula stājās spēkā 2016. gada 24. maijā, bet tā tiks piemērota no šā gada 25. maija. Regula paredz, ka katrai personas datu apstrādei jāsaņem personas piekrišana un uzņēmumiem ir jāspēj pierādīt piekrišanas faktu. Visiem uzņēmumiem ir jāveic uzkrāto datu audits – jāpārliecinās, vai darbinieku un klientu dati ir drošībā.

Intervijā “900 Sekundēm” Rasnačs pauda uzskatu, ka bažas par datu aizsardzības regulu ir stipri pārspīlētas. Viņš norādīja, ka kārtība pēc datu stāšanās spēkā būs tāda pati, kā bija līdz šim un arī lielākā daļa ES likumus saistībā ar datu regulu izstrādā tikai tagad.

Rasnačs vērsa uzmanību uz to, ka saistībā ar datu regulu ir daudz mītu, piemēram, tas, ka aizliegs filmēt izlaidumus. Viņš gan norādīja, ka privāto pasākumu fotogrāfiem būs pienākums saskaņot foto publicēšanu.

Tomēr pēc raidījuma Tiesībsargs Juris Jansons savā “Twitter” kontā norādīja, ka Tieslietu ministrs paudis maldus par to, ka saistībā ar Datu regulu nekas būtiski nemainīsies: “Neizmantoja iespēju informēt sabiedrību par to, kam īpaši jāpievērš uzmanība un kas mainīsies.”

Intervija ar Dzintaru Rasnaču

0 Komentāru