“Raks atkal – laikam kāds pazaudēja zelta pulksteni!” cilvēki ironizē par tikko remontētās Hanzas ielas uzrakšanu

2 komentāri

Hanzas ielas iedzīvotāji satraukušies par kārtējo nejēdzību – pretim “Skonto” stadionam, uz ceļa brauktuves, augustā uzklātais gludais asfalts šajās dienās tiek nofrēzēts.

Josla slēgta, veidojas sastrēgumi. Pašvaldībā skaidro, ka darbus veic “Rīgas siltums”, savukārt uzņēmuma pārstāvji stāsta, ka asfalta slānis bija jāmaina, lai būtu vienādā līmenī ar Valdemāra ielu.

Kas tad īsti notiek Hanzas ielā? Vai tiešām nauda tiek tērēta bezjēdzīgi jeb birokrātisko formalitāšu dēļ Hanzas ielā frēzē pirms mēneša uzklātu asfaltu. Ierēdņi apgalvo, ka tas ir iedzīvotāju ērtībām. Dīvaino skatu pamanījuši vietējie. Te kāds iedzīvotājs savas pārdomas ar humora dzirksti paudis sociālajos tīklos.

Hanzas/Valdemāra. Smieties vai raudāt! “Klasika” Rīgā – augustā nomainīja siltumtrasi, smuki ielika jaunu asfaltbetonu! Raks atkal… Laikam kāds pazaudēja zelta pulksteni!

Tikmēr šoferiem smiekli nenāk, jo jāuzmanās, lai nofrēzētajās ieplakās nesalauztu mašīnu. Skaidrojumu piekrīt sniegt “Rīgas siltuma” uzņēmuma valdes loceklis, kurš ierodas uz notikumu vietu. Augustā asfalts tika uzklāts 2,5 m platumā, taču pēc noteikumiem virskārta bija jāmaina līdz ass līnijai visā platumā. Rīgas domes Satiksmes departaments esot devis atļauju pabeigt darbus tad, kad Valdemāra iela būs pabeigta. Tas arī izskaidro, kāpēc nesen uzstādītā kārta ātri vien noārdīta.

Uģis Osis
“Rīgas siltuma” valdes loceklis

Mums bija obligāti jānoasfaltē šeit, jo bija jāatjauno satiksme. Otrkārt, virskārta nesastāda lielāko izmaksu daļu. Tika uzklāts tā saucamais bindara klājums, kas nav tas asfalts, kas nepieciešams kārtai. Tagad tiks klāta pareizā virskārta!

Solīts, ka segums tiks atjaunots tuvāko dienu laikā. Satiksmes departamentā skaidro, ka asfalts frēzēts iedzīvotāju ērtību vārdā.

Edmunds Valpēteris
RD Satiksmes departamenta pārstāvis

Jā, būtu loģiskāk, ja segumu atjaunotu pēc tranšeju darbu veikšanas, bet te viss notika secīgi. Pabeidzot vienu posmu, viņi uzlika pagaidu segumu, pa kuru varēja braukt. Ja nedarītu un gaidītu, kad var uzlikt pēc pilna apjoma, būtu tranšeja 3 mēnešus no vietas. No naudas viedokļa tās ir papildu izmaksas, bet no loģikas viedokļa – pareizi. Procentuāli tas ir ļoti mazs ieguldījums, ja mēs skatāmies kopumā ar siltumtīklu nomaiņu.

Satiksmes departamentā stāsta, ka darbi lielākajā daļā ielu drīzumā būs pabeigti, un iecerēts, ka ap 30. septembri brauktuves un trotuāri būs kārtībā, izņemot dažus posmus Dzirnavu un Stabu ielā.