Raimonds Vējonis šodien atsāks pildīt prezidenta pienākumus pilnā apmērā

0 Komentāru
Raimonds Vējonis šodien atsāks pildīt prezidenta pienākumus pilnā apmērā
FOTO: LETA

Pēc divarpus mēnešu slimošanas Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien sāks pildīt pienākumus pilnā apmērā. 

Vējonis slimnīcā nonāca pēc diezgan saspringta laika periodā – premjera amata kandidāta izraudzīšanās un nominēšanas. Viņš pats atzinis, ka nopietnajās veselības problēmās iedzīvojies, jo turpinājis iet uz darbu slims.

Slimnīcā Vējonis nonāca 18. janvārī, bet divas dienas vēlāk viņam jau tika veikta sirds operācija. Vēlāk kļuva zināms, ka Vējonim bijusi arī iedzimta sirds kaite. Februāra sākumā prezidents tika pārvietots no intensīvās terapijas nodaļas uz kardioķirurģijas nodaļu, bet februāra beigās viņš ārstēšanos turpināja rehabilitācijas centrā ”Vaivari”.

Cik nu iespējams, Vējonis bija aktīvs arī slimošanas laikā. Nepilnas divas nedēļas pēc operācijas viņš ierakstīja video uzrunu, kurā pateicās sabiedrībai par atbalstu.

Šajā laikā viņam bija regulāras tikšanās arī ar premjeru Māri Kučinski, viņš parakstīja pavēles un komentēja dažādas aktualitātes.

Bet jau pirmajās Vējoņa slimības dienās tādas prezidenta pilnvaras kā likumu izsludināšana tika uzticētas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei. Saskaņā ar Saeimas sniegto informāciju 900 sekundēm Mūrniece šajā laikā izsludinājusi 57 likumus. Tostarp bija arī vairāki strīdīgi jautājumi.

Piemēram, grozījumi Enerģētikas likumā, kas paredz gāzes tirgus atvēršanu un Latvijas Gāzes sadalīšanu, kā arī stingrāki ierobežojumi enerģijas dzērienu tirdzniecībai.

Raimonds Vējonis Valsts prezidenta amatā stājās pagājušā gada 8. jūlijā. Pirms slimošanas viņš jau bija paspējis doties pāris ārvalstu vizītēs. Bet, kamēr viņš bija slimnīcā, Saeimā tika atbalstīta Māra Kučinska valdība, kā arī atbalstīti Vējoņa rosinātie grozījumi likumos, kuru mērķis ir stiprināt nacionālo drošību.

No šodienas viņš darbu sāks pilnā apmērā, pārsvarā strādājot Jūrmalas rezidencē un arī Melngalvju namā. Bet drīzumā viņš varēs sākt strādāt arī Rīgas pilī.

Video

0 Komentāru