Ragaciema lācis Bargais paspējis ieviest savu kārtību Rīgas Zooloģiskajā dārzā

1 komentārs
Ragaciema lācis Bargais paspējis ieviest savu kārtību Rīgas Zooloģiskajā dārzā
Foto: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region /Flickr

Otrdien Rīgas Zooloģiskajā dārzā no Ragaciema nogādātais lācis Bargais nakti jaunajās mājās pārlaidis labi un jau paspējis ieviest savu kārtību.

Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns pastāstīja, ka pēc pārvešanas uz zoodārzu lācim ierādīts viens no lāču mājas nodalījumiem. Tomēr lācis ieviesis nelielas pārmaiņas – nodalījuma sienu aiznesis uz citu nodalījumu un tur iekārtojis sev migu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lācis neesot atteicies no barības un pēc tam nolicies gulēt. Lielkalns gan piebilda, ka tā gan nebūs ziemas guļa.

Dzīvniekam vakar veiktas dažādas analīzes, lai noskaidrotu viņa veselības stāvokli, taču to rezultāti Lielkalnam vēl nebija zināmi.

Jau ziņots, ka vakar uz Rīgas Zooloģisko dārzu no kāda īpašuma Ragaciemā nogādāts nebrīvē turēts lācis.

Lācis, kuru saimnieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt. Lāča turēšanai privātā īpašumā ir saņemta valsts iestāžu atļauja, kas atjaunota 2001. gadā.

Pirmajos gados par lāci sūdzību nav bijis – tas labi barots, un arī labturības noteikumi nav pārkāpti. Tomēr pēdējos gados vietējie iedzīvotāji sūdzējušies gan pašvaldībai, gan citām atbildīgajām iestādēm, ka lācis apdraud apkārtējo drošību.

Uz īpašumu vairākkārt devusies gan pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārbaužu laikā vairākkārtīgi konstatēts, ka dzīvniekam nav atbilstošas platības, kur mitināties, ir dažādas ar drošību saistītas nepilnības, kas apdraud gan sabiedrību, gan arī pašu lāci. Proti, lāča būrim var piekļūt ikviens – tam nav papildu nožogojuma, kā arī īpašuma teritorija nav iežogota.

Tomēr saimnieks uzlabojumus nav veicis, tāpēc pieņemts lēmums par lāča pārvietošanu uz atbilstošām telpām. Vietu Bargajam izdevies nodrošināt Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Un vakar, esot klāt dažādiem speciālistiem, speciālai tehnikai, kā arī Valsts policijas darbiniekiem, notika lāča pārvietošanas operācija.

Pasākums gan bija ļoti sarežģīts, jo teritorija ir aizaugusi un bija jānodrošina speciālās tehnikas piekļuve pie dzīvnieka. Tāpat arī situāciju apgrūtina tas, ka lācim šo gadu laikā nav veiktas veterinārās pārbaudes, tāpēc nav skaidrs, kāds ir ķepaiņa veselības stāvoklis.

Tomēr lāča pārvietošanai bija jānotiek šajā laikā, jo patlaban ir periods, kad lāči dodas ziemas guļā, tāpēc tas ir izdarāms vieglāk nekā aktīvajā periodā.

TOP komentāri

  • ragaciema iedzīvotājs
    0 0 0

    ragaciema iedzīvotājs

    Es nesaprotu kā cilvēki kaut ko tādu var izdarīt ... Bargumu atveda maziņu kunkulīti Ritenieks par viņu rūpējās kā par savu bērnu .. Bargums nevienam netraucēja un tagat atbrauc cilvēki un Riteniekam viņu atņem .. Labi Bargumam bija mazs būris bet viņš jau bija pieradis iedomājaties sevi Aigara vietā .... man vienkārši nav vārdu

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl