3 komentāri

Trīs nerezidentus apkalpojošo Rīgas banku darbības radījušas kaitējumu Latvijas reputācijai.

Caur Latvijas bankām plūduši naudas līdzekļi, kas bijuši paredzēti starptautiskajām sankcijām pakļautajam totalitārajam Ziemeļkorejas režīmam. Ziemeļkoreja izmanto dažādas radošas shēmas, lai sankcijas apietu, šādi turpinot savas kara mašīnas finansēšanu.

Šajās shēmās, tiesa, pašām to neapzinoties, tikušas iesaistītas arī trīs Latvijas bankas – Reģionālā investīciju banka, “PrivatBank” un “Baltikums Bank”, kas tagad strādā ar zīmolu “BlueOrange”. Lietu Latvijas banku uzraugi šķetinājuši kopā ar ASV Federālo izmeklēšanas biroju. Bankām piemēroti naudassodi kopumā 641 000 eiro apmērā.

Pēteris Putniņš
FKTK priekšsēdētājs

Komisijas pacietības mērs lielā mērā tiek pamazām izsmelts. Viena, otra, trešā, ceturtā reize, un mēs varam nonākt arī līdz secinājumam, ka banka savu risku nepārvalda. Un tādā gadījumā tie lēmumi var būt arī skarbāki.

Banku uzraugi atzīst, ka notikušais kaitē Latvijas prestižam. Pārkāpumi notikuši laikā no 2009. līdz 2015. gadam. Uzraugi nevaino bankas tīšā sankciju pret Ziemeļkoreju pārkāpšanā, bet tajā, ka tās nav darījušas visu, lai novērstu sevis izmantošanu kā vienu no posmiem sarežģītā sankciju apiešanas ķēdītē.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • Vepris
 • Matiss Matiss
  +2 +1 -1

  Matiss Matiss

  Ja jūs zinātu kam tad pieder BlueOrange..un ownerim ir saistības ar Putinu, kurš savukārt pārdod Ziemeļkorejai ieročus un materiālus..
 • Uldis
  0 0 0

  Uldis

  Es aicinu cilvēkus APZINĀTIES ,JO PATIESIE NOZIEDZNIEKI IR ASV.
  ASV IR TIE KURI IEBRŪK SVEŠĀS SUVERENĀS VALSTĪS,UN TUR GRIB IEVIEST SAVU ASIŅAINO DEMOKRĀTIJU,PAKĻAUŠANU,UN IZAKŠANU.
  IR APSVEICAMI,KA KRIEVIJ IR NOSTĀJUSIES PRET ASV IMPERIĀLISMU,UN VISATĻAUTĪBU.
  MŪSU PRESĒ NAKAD NEVIENS NERAKSTĪS,KO RAKSTU ES,BET IR PIENĀCIS LAIKS MOSTIES,UN SĀKT DAUZĪT ASV PA KĀJĀM.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl