3 komentāri

Trīs nerezidentus apkalpojošo Rīgas banku darbības radījušas kaitējumu Latvijas reputācijai.

Caur Latvijas bankām plūduši naudas līdzekļi, kas bijuši paredzēti starptautiskajām sankcijām pakļautajam totalitārajam Ziemeļkorejas režīmam. Ziemeļkoreja izmanto dažādas radošas shēmas, lai sankcijas apietu, šādi turpinot savas kara mašīnas finansēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajās shēmās, tiesa, pašām to neapzinoties, tikušas iesaistītas arī trīs Latvijas bankas – Reģionālā investīciju banka, “PrivatBank” un “Baltikums Bank”, kas tagad strādā ar zīmolu “BlueOrange”. Lietu Latvijas banku uzraugi šķetinājuši kopā ar ASV Federālo izmeklēšanas biroju. Bankām piemēroti naudassodi kopumā 641 000 eiro apmērā.

Pēteris Putniņš
FKTK priekšsēdētājs

Komisijas pacietības mērs lielā mērā tiek pamazām izsmelts. Viena, otra, trešā, ceturtā reize, un mēs varam nonākt arī līdz secinājumam, ka banka savu risku nepārvalda. Un tādā gadījumā tie lēmumi var būt arī skarbāki.

Banku uzraugi atzīst, ka notikušais kaitē Latvijas prestižam. Pārkāpumi notikuši laikā no 2009. līdz 2015. gadam. Uzraugi nevaino bankas tīšā sankciju pret Ziemeļkoreju pārkāpšanā, bet tajā, ka tās nav darījušas visu, lai novērstu sevis izmantošanu kā vienu no posmiem sarežģītā sankciju apiešanas ķēdītē.

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • Vepris
 • Matiss Matiss
  +2 +1 -1

  Matiss Matiss

  Ja jūs zinātu kam tad pieder BlueOrange..un ownerim ir saistības ar Putinu, kurš savukārt pārdod Ziemeļkorejai ieročus un materiālus..
 • Uldis
  0 0 0

  Uldis

  Es aicinu cilvēkus APZINĀTIES ,JO PATIESIE NOZIEDZNIEKI IR ASV.
  ASV IR TIE KURI IEBRŪK SVEŠĀS SUVERENĀS VALSTĪS,UN TUR GRIB IEVIEST SAVU ASIŅAINO DEMOKRĀTIJU,PAKĻAUŠANU,UN IZAKŠANU.
  IR APSVEICAMI,KA KRIEVIJ IR NOSTĀJUSIES PRET ASV IMPERIĀLISMU,UN VISATĻAUTĪBU.
  MŪSU PRESĒ NAKAD NEVIENS NERAKSTĪS,KO RAKSTU ES,BET IR PIENĀCIS LAIKS MOSTIES,UN SĀKT DAUZĪT ASV PA KĀJĀM.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl