PVD vadītājs: Lai nepieļautu atkritumu krīzi Rīgā, vienīgais risinājums ir turpināt līgumus ar pašreizējiem pakalpojuma sniedzējiem

Pievienot komentāru

Iespējams, apstāsies atkritumu izvešana Rīgā, un par to satraukts ir arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Tā vadītājs Māris Balodis intervijā “900 sekundēm” norādīja, – lai nerastos nepatīkamas situācijas, vienīgais reālais risinājums būtu turpināt līgumus ar pašreizējiem pakalpojuma sniedzējiem.

“Mūsu dienestam primārās bažas ir par pārtikas aprites uzņēmumiem. Jārēķinās, ka visos šajos uzņēmumos – gan lielveikalos, gan sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, gan ražotnēs – katru dienu krājas atkritumi. Protams, lai neradītu kaut kādas nepatīkamas situācijas saistībā ar pārtikas drošumu, šie atkritumi regulāri ir jāizved, skaidro PVD vadītājs.

Šajā situācijā īpaša uzmanība jāpievērš sadzīves atkritumiem, kuru ir ļoti daudz, un, ja tie netiek izvesti, pārtikas uzņēmumi savu darbību nevar nodrošināt un turpināt.

PVD vadītājs vērš uzmanību, ka viss atkarīgs no gaisa temperatūras, no atkritumu daudzuma un noteiktos apstākļos var vairoties žurkas un dažādi parazīti. Tāpēc vienīgais reālais risinājums, lai nepieļautu atkritumu krīzi, būtu turpināt līgumus ar pašreizējiem pakalpojuma sniedzējiem.

Balodis pauž cerību, ka Rīga spēs atrisināt atkritumu izvešanas problēmas. Pretējā gadījumā, ja atkritumu būs pārāk daudz, tad tie būs jāizved pašiem lielveikaliem, skolām, bērnudārziem, ēdinātājiem, un liels jautājums ir tas, vai viņiem ir šādas iespējas.