PVD uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību par lauvu pārvadāšanu bez atļaujas

1 komentārs
PVD uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību par lauvu pārvadāšanu bez atļaujas
FOTO: LETA

Pretēji Rīgas cirka direktores Lolitas Lipinskas apgalvojumiem, ka ar lauvu pārvadātājiem neesot bijušas nekādas problēmas, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību par dzīvnieku pārvadāšanu bez atļaujas.

Pēc PVD sniegtās informācijas Lauvas Latvijā ievestas 2014. gada 15. septembrī no Ukrainas un saskaņā ar maršruta shēmu tās ceļā pavadījušas 36 stundas. Pārbaudot dzīvnieku pavaddokumentus un pārvadāšanas dokumentus, konstatēts, ka dzīvnieku pārvadājumu veikuši divi komersanti, kuriem nav izsniegta pārvadātāja atļauja. Par minēto faktu uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

PVD arī informējis biedrību Dzīvnieku brīvība, ka lauvas Rīgas cirkā tiek turētas metāla režģu sprostos: ”Sprostu izmērs, kuros tiek turētas divas lauvas ir 4,5m x 2,5m, sprosta lielums, kurā tiek turēta viena lauva ir 2,5m x 2,5m.” Pieaugušas lauvas izmērs sasniedz 2m garumu, neskaitot asti.

TOP komentāri

  • nabaga
    0 0 0

    nabaga

    lauvas-cietumnieki :( cilvēkam vajadzētu iztēloties sevi tāda izmēra krātiņā, kurā knapi var apgriezties..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl