Komentāri

Vienpadsmit dienas Latvijā nav konstatēts neviens gadījums, kad Āfrikas cūku mēris atklāts mājas cūkai, stāstīja Pārtikas un veterinārā (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis. Viņš pauda, ka ir jāveic pasākumi, kas mazinātu mežacūku populāciju Latvijā.

Tiesa gan, vēl aizvien Latvijā tiek atrastas ar Āfrikas cūku mēri saslimušas un nobeigušās mežacūkas. Piemēram, Latgalē aizvadītās nedēļas laikā atrastas trīs beigtas, ar dzīvniekiem bīstamo infekciju sasirgušas mežacūkas, bet Vidzemē, Valkas novadā – sešas slimas mežacūkas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

M. Balodis norādīja, ka Latvijā ir jāievieš pasākumi, kas mazinātu mežacūku populāciju, piemēram, jāpārtrauc šo dzīvnieku piebarošana, kā arī jāveic intensīvas medības. Tiesa gan, pilnībā šos meža zvērus izšaut nebūs iespējams, atzina PVD ģenerāldirektors, uzsverot pārējo pasākumu nozīmi.

Lai arī mājas cūku vidū infekcija ir mazinājusies, ārkārtas stāvoklis Latvijā turpināsies līdz oktobrim.

Aizdomas par pirmo Āfrikas cūku mēra gadījumu šonedēļ radušās Igaunijā, Valgas apriņķī. Tur, iespējams, ar mēri sasirdzis mežacūkas sivēns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl