PVD par cūku iznīcināšanu “Druvas Unguros”: Priekš pirmās dienas viss gāja ļoti raiti

0 Komentāru
PVD par cūku iznīcināšanu “Druvas Unguros”: Priekš pirmās dienas viss gāja ļoti raiti
Foto: Nora Krevneva/f64

Saldus novada uzņēmumā “Druvas Unguri”, kur atklāts Āfrikas cūku mēris, sestdien uzsākta slimo cūku iznīcināšana, pirmajā dienā likvidējot aptuveni 1000 lopus.

Nepatīkamais process noritējis veiksmīgi, gandrīz visas likvidētās cūkas jau nogādātas iznīcināšanai citā uzņēmumā Limbažos, LNT telefonsarunā no Saldus atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperts Mārtiņš Seržants.

“Priekš pirmās dienas viss gāja ļoti raiti un diezgan saskaņoti. Par to, cik ilgā laikā mums izdosies šo pasākumu paveikt, šobrīd ir stipri pāragri runāt. ja izdosies paātrināt jaudu un loģistiku, tad izdosies ātrāk. Bet, ja tāds ātrums kā šodien, tad droši vien būs vairāk nekā deviņas dienas,” piebilst Seržants.

Iznīcinātas vispirms tiek cūkas visvairāk inficētajā korpusā.

PVD darbiniekiem ir cerība, ka slimība pārējos korpusos nav izplatījusies un šī dzīvnieku krišana nebūs izteikta, jo pretējā gadījumā tas apgrūtinātu un palēninātu darbus.

Iepriekš pieļauts, ka iemidzināšanas un dedzināšanas process var ilgt arī divas nedēļas.

Ar Āfrikas cūku mēri slimo cūku līķu likvidēšana notiek uzņēmumā “Grow Energy” Limbažos. Šo darbu paveikšanai valdība piektdien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem ir piešķīrusi 367 000 eiro.

LNT Ziņas jau stāstīja, ka šonedēļ reģistrēts pēdējos gados lielākais šīs slimības uzliesmojums – Saldus novada uzņēmuma “Druvas Unguri” novietnē, kur tika turēts vismaz 15 500 cūku liels ganāmpulks.

0 Komentāru