PVD noliktavā Liepājā atrod pārmarķētus vecus čipsus, sulas un kakao

1 komentārs
PVD noliktavā Liepājā atrod pārmarķētus vecus čipsus, sulas un kakao
FOTO: LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidkurzemes pārvaldes pārtikas inspektori, veicot pārbaudi kāda uzņēmuma noliktavā Liepājā, no tirdzniecības izņēma preces, kurām bija beidzies derīguma termiņš, kā arī preces ar pārmarķētiem realizācijas termiņiem un preces bez izcelsmes dokumentiem.

Pārbaudes laikā inspektori konstatēja, ka uzņēmums nenodrošina pārtikas izsekojamību un noliktavā atrodas preces ar beigušos derīguma termiņu, kas nebija atsevišķi nodalītas no derīgajiem pārtikas produktiem un dzērieniem.

No apgrozības tika izņemti 73,6 kg dažādu graudaugu produktu izstrādājumu, 583 l dzēriena, t.sk. 387 litri gāzētā minerālūdens Tiche un 180 litri Tymbark sulas dažādos iepakojumos un citi produkti, piemēram, Estrella kartupeļu čipsi ar pikanto tomātu garšu, sāļie krekeri Tuc, kakao Aroma un Holenderskie. Minētajiem produktiem bija beidzies ražotāja noteiktais realizācijas termiņš.

Tāpat daļai pārtikas produktu, kā, piemēram, šokolādēm, dzērieniem, nebija norāde par derīguma termiņu vai arī derīguma termiņam paredzētā vieta bija tukša, neaizpildīta. Vēl vienai daļai produktu: kakao “Aroma bona” oriģinālais derīguma termiņš 31.12.2015. bija aizkrāsots ar korektoru un uzspiests jaunais termiņš 28.11.2016. Derīguma termiņi bija pārmarķēti Herkuless graudaugu produkcijai, sāļajiem krekeriem Tuc.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.