PVD nakts tirgū izņem 200 kg nezināmas izcelsmes augļu, ogu un dārzeņu

Pievienot komentāru
PVD nakts tirgū izņem 200 kg nezināmas izcelsmes augļu, ogu un dārzeņu
FOTO: LETA

Vakar, 14. jūlijā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja darbiniekiem, veica ārpuskārtas pārbaudi a/s Rīgas Centrāltirgus piederošajā zemnieku jeb nakts tirgū.

No tirdzniecības izņemta vairāk nekā 200 kg augļu, ogu un dārzeņu bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

No tirdzniecības izņemti un Rīgas Zooloģiskajam dārzam nogādāts 31 kg avenes, 68 kg saldie ķirši, 60 kg zemenes, 32 kg mellenes, 17 kg nektarīnu un 17 kg meloņu.

Pārbaudēs konstatēts, ka uzņēmēji, kuri realizē nezināmas izcelsmes augļus un ogas, nespēj identificēt personas, kuras tām piegādājušas vai no kurām iegādāti augļi un ogas, kā arī tirdzniecības vietās nebija izcelsmi apliecinoši dokumenti.

Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka komersanti realizē ievestos augļus un ogas nelietojot elektronisko kases aparātu, uzrādītos darījumu apliecinošos dokumentus nevarēja sasaistīt ar tirdzniecības vietā esošajiem augļiem un ogām, kā arī produktu izcelsmes apliecinoši dokumenti radīja šaubas par to identitāti. Pārbaudēs iegūtā informācija izvērtēšanai tiks nosūtīta Valsts ieņēmuma dienestam (VID).

Šonedēļ izlases veidā veiktas arī kontroles ielu tirdzniecības vietās Rīgā. Pārbaudēs atklāts, ka no Polijas ievestās zemenes, tiek realizētas, ka Latvijā audzētas, visos gadījumos uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un vainīgajām personām tiks piemērots naudas sods.

Līdzīgu ārpuskārtas pārbaudi nakts tirgū Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Valsts policiju veica pirms Līgosvētkiem, 21. jūnijā, un 5. jūlijā, no tirdzniecības tika izņemta vairāk nekā 1,5 tonnas augļu, ogu un dārzeņu.