PVD konstatējis atsevišķas neatbilstības pārbaudītajās pirmsskolas izglītības iestādēs Ogrē un Ikšķilē

1 komentārs
PVD konstatējis atsevišķas neatbilstības pārbaudītajās pirmsskolas izglītības iestādēs Ogrē un Ikšķilē
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis atsevišķas neatbilstības pārbaudītajās pirmsskolas izglītības iestādēs Ogrē un Ikšķilē, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere atzina, ka, ņemot vērā saslimšanas gadījumus Siguldā, bērnu vecāki arī citviet Latvijā pievērš pastiprinātu uzmanību savu bērnu veselībai, kā arī aktīvāk aicina PVD pārliecināties, ka ēdināšana izglītības iestādēs atbilst higiēnas prasībām un ir droša.

“Izvērtējot risku izglītojamo veselībai, kā arī patērētāju sniegto informāciju, PVD vakar ir pārbaudījis piecu Ogres un divu Ikšķiles pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas bloku darbu. Pārbaudēs konstatētas atsevišķas neatbilstības, un ir uzdoti termiņi to novēršanai. Ir paņemti arī paraugi laboratoriskajiem izmeklējumiem,” pastāstīja Meistere.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka patlaban nedz Ogres, nedz Ikšķiles izglītības iestāžu ēdināšanas bloku pārbaudes netiek saistītas ar saslimšanas gadījumiem Siguldā.

Jau vēstīts, ka līdz 17. septembrim Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) veiktās šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas jeb STEC uzliesmojuma epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā Siguldā zarnu infekcijas simptomi konstatēti kopumā 32 cilvēkiem, tostarp 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir “Baltic Restaurants Latvia”.

PVD higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis SIA “Jelgavas augļi” dārzeņu apstrādes ceha darbību. Uzņēmums piegādāja produktus arī “Baltic Restaurants Latvia”, tostarp Siguldai.