PVD ģenerāldirektors: Interese jebkuru produktu pataisīt par Latvijas produktu ir mazinājusies

3 komentāri
PVD ģenerāldirektors: Interese jebkuru produktu pataisīt par Latvijas produktu ir mazinājusies
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem ir mazinājusi tirgotāju vēlmi maldināt pircējus par produktu izcelsmes valsti, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

“Kopš tika samazināta PVN likme augļiem un dārzeņiem interese jebkuru produktu pataisīt par Latvijas produktu ir mazinājusies,” teica Balodis, atgādinot, ka pašaudzētos augļus un dārzeņus nelielos daudzumos var tirgot bez kases aparātiem.

Vienlaikus viņš piebilda, lai arī viltotu datu par produktu izcelsmes valsti ir daudz mazāk, PVD joprojām konstatē gadījumus, kad piedāvātajiem produktiem nav nekādu pavaddokumentu, kā arī nav zināma to izcelsme.

Savukārt jautāts par pārtikas produktu kvalitātes nodrošināšanu lielajā karstumā, Balodis norādīja, ka situācija nav pasliktinājusies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

“Gan mums, gan tirgotājiem, gan arī sabiedrībai ir jāsāk adaptēties – šī nav pirmā vasara ar lielu karstumu. Tas pats bija arī pagājušajā gadā,” viņš teica, atzīstot, ka pārtikas preču apritē atbilstošu temperatūru režīma ievērošana ir viens no PVD pamata kontroles veidiem, jo, neievērojot attiecīgos temperatūras režīmus, riski cilvēku veselībai ir visnopietnākie.

PVN samazinātā likme 5% apmērā Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem ir piemērota uz laiku no 2018. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Saruna ar Māri Balodi