PVD ģenerāldirektors: Cilvēki, kuri netur cūkas, var dzīvot mierīgi

Komentāri

Pēc tam, kad Āfrikas cūku mēris skāris cūkaudzētavu ar piectūkstoš sivēniem, sērgas skartajos rajonos nolemts izsludināt ārkārtas situāciju.

Krīzes vadības padomes sēdē pirmdien, 16. janvārī, vienojās ārkārtas situāciju izsludināt Krimuldas un Ādažu novadā. Formāli šis jautājums gan vēl jāskata otrdien valdībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkārt konkrētajai cūku novietnei šobrīd ir noteikta karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā, uzraudzības zona 10 kilometru rādiusā.

No abām zonām 42 dienu laikā nevarēs notikt dzīvu cūku pārvietošana, nedēļu nevarēs pārvietot arī citu sugu mājlopus. Paralēli Eiropas Komisija noteiks teritoriju jeb tā saukto trešo zonu, kas būs uz gadu un skars jau daudz plašāku teritoriju vismaz 20 kilometru rādiusā ap šo konkrēto novietni.

Ņemot vērā, ka cūku mēris izplatījies tā dēvētajā paraugsaimniecībā, notikušajā ir iesaistījusies arī policija, lai izmeklētu, vai nav notikusi ļaunprātība.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl