PVD ģenerāldirektors: Cilvēki, kuri netur cūkas, var dzīvot mierīgi

Komentāri

Pēc tam, kad Āfrikas cūku mēris skāris cūkaudzētavu ar piectūkstoš sivēniem, sērgas skartajos rajonos nolemts izsludināt ārkārtas situāciju.

Krīzes vadības padomes sēdē pirmdien, 16. janvārī, vienojās ārkārtas situāciju izsludināt Krimuldas un Ādažu novadā. Formāli šis jautājums gan vēl jāskata otrdien valdībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkārt konkrētajai cūku novietnei šobrīd ir noteikta karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā, uzraudzības zona 10 kilometru rādiusā.

No abām zonām 42 dienu laikā nevarēs notikt dzīvu cūku pārvietošana, nedēļu nevarēs pārvietot arī citu sugu mājlopus. Paralēli Eiropas Komisija noteiks teritoriju jeb tā saukto trešo zonu, kas būs uz gadu un skars jau daudz plašāku teritoriju vismaz 20 kilometru rādiusā ap šo konkrēto novietni.

Ņemot vērā, ka cūku mēris izplatījies tā dēvētajā paraugsaimniecībā, notikušajā ir iesaistījusies arī policija, lai izmeklētu, vai nav notikusi ļaunprātība.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl