PVD atklāj nelegālu vistas gaļas apstrādes vietu

3 komentāri

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sācis izmeklēt, cik ilgi kāds tirgotājs Rīgas Centrāltirgū varētu būt cilvēkiem pārdevis nezināmas izcelsmes vistas gaļu, kas turklāt sadalīta antisanitāros apstākļos kādā noliktavā Lubānas ielā, Rīgā. PVD darbinieki šodien informēja, ka nelegālajā gaļas apstrādes vietā konfiscējuši tonnu putnu gaļas un pieļauj, ka pārkāpumi bijuši arī iepriekš.

Vienā no zonām, šaurās telpās, šajā noliktavu kompleksā Rīgā, Lubānas ielā, Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori uzgāja nelegālās darbības ar putnu gaļu. Šeit uzreiz tika atklāti trīs pārkāpumi.

Pirmkārt, gandrīz tonna vistas gaļas bija ar nezināmu izcelsmi. Tas ir sevišķi bīstami, jo putnu jēlgaļa ir paaugstināta riska produkti. Otrkārt, lai arī uzņēmums drīkstēja nodarboties gaļas produktu uzglabāšanu, taču nebija iegūta atļauja gaļas sadalei sīkākās daļās un subproduktos. Treškārt, gaļas apstrāde notikusi higiēnas prasībām neatbilstošos, pat netīros apstākļos.

“Nebija tekoša ūdens, nebija iespējams nomazgāt rokas, izmantoti sadales dēlīši no koka, kurus nedrīkst izmantot. Bija netīrs. Sadale notika neatbilstošā temperatūrā, līdz ar to ir iespējams, ka šajos produktos veidojas mikroorganismi, kas ir bīstami cilvēka veselībai,” saka PVD produktu ražošanas uzraudzības daļas vadītāja vietniece Ilze Plīkša.

Antisanitāros apstākļos sagatavoto gaļu bija paredzēts tirgot Rīgas Centrāltirgū. Atklāto kravu PVD konfiscēja, taču – vai nezināmās izcelsmes gaļa tikusi realizēta tirgū jau iepriekš un cik mēnešus uzņēmums šādi negodīgi rīkojies, PVD vēl skaidros izmeklēšanā. Rīgas Centrāltirgus sanitārās uzraudzības daļas vadītāja uzsver, – pagaidām pret uzņēmumu, kas tirgojis šo gaļu, nevarot vērst sankcijas.

“Mēs zinām to tirgotāju, no pagājušās nedēļas sākam sekot līdzi. Kamēr nav pabeigta izmeklēšana, nevaram tālāk rīkoties. Paskatīsimies, cik viņi ir tālu savā negodīgajā darbībā. (LNT: Viņi joprojām turpina tirgoties?) Jā!” saka Rīgas Centrāltirgus sanitārās uzraudzības daļas vadītāja Marija Piščikova.

Rīgas Centrāltirgū skaidro, ka pārējai produkcijai esot uzrādīta izcelsmes dokumentācija. Jāpiebilst, ka gaļas tirgotājs Rīgas Centrāltirgū ir arī tas pats uzņēmums, kurā PVD atklāja gaļas sadalīšanu antisanitāros apstākļos. Pārtikas un veterinārā dienesta redzeslokā šis ir pirmais šāds gadījums šogad.