PVD apturējis dārzeņu pārstrādes ceha darbību Jelgavā; firma piegādājusi pārtikas produktus arī Siguldas bērnudārziem

14 komentāri
PVD apturējis dārzeņu pārstrādes ceha darbību Jelgavā; firma piegādājusi pārtikas produktus arī Siguldas bērnudārziem
KASPARS KRAFTS, F64

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis kāda dārzeņu pārstrādes ceha darbību Jelgavā, kas piegādāja ēdināšanas uzņēmumam “Baltic Restaurants Latvia”, tajā skaitā Siguldai, grieztos dārzeņus.

Nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturēta SIA “Jelgavas augļi” dārzeņu apstrādes ceha darbība, apstiprina PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Veicot pārbaudi “Jelgavas augļi” ražošanas telpās, PVD konstatējis higiēnas prasību pārkāpumus, pārkāpumus, kas saistīti ar produktu izsekojamību, kā arī neatbilstošu uzglabāšanas temperatūru fasētiem dārzeņiem. Nepieciešamo +6 grādu vietā tie uzglabāti +13 grādu temperatūrā.

PVD ir paņēmis virsmu nomazgājumu un svaigu dārzeņu paraugus laboratoriskai izmeklēšanai.

Tāpat PVD sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

Atbildot uz jautājumu, vai šo Jelgavas uzņēmumu var jau sasaistīt ar saslimšanas gadījumiem Siguldā, Balodis atbildēja noliedzoši, jo vēl nav saņemti noņemto paraugu analīžu rezultāti.

Balodis norādīja, ka firma piegādāja grieztos produktus, kuri netika termiski apstrādāti. Viņš arī pastāstīja, ka otrdien gaidāmi piektdien, 13. septembrī, paņemto analīžu rezultāti, bet pirmdien, 16. septembrī, paņemto paraugu analīžu rezultāti, visticamāk, būs šīs nedēļas beigās.

2018. gadā “Jelgavas augļiem” par pārkāpumiem zaļā publiskā iepirkuma jomā tika piemērots 250 eiro sods – PVD piemēroja naudas sodu “Jelgavas augļiem”, jo uzņēmums Rīgas izglītības iestādēm piegādāja citvalstu un pašmāju produkciju tā vietā, lai nodrošinātu zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošus dārzeņus.

“Jelgavas augļi” ir reģistrēts 2015. gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 10 220 eiro. Kompānija vienādās daļās pieder Edgaram Sindeckim un Igoram Sidorišinam, liecina “Firmas.lv”. 2018. gadā “Jelgavas augļu” apgrozījums bija 2,524 miljoni eiro, kas ir par 51,4% vairāk nekā 2017. gadā, bet kompānijas zaudējumi pērn pieauga 4,6 reizes un sasniedz 322 957 eiro. Šogad 7. septembrī uzņēmums valsts budžetam bija parādā 15 348 eiro.

Tāpat ziņots, ka ārstniecības iestādēs ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem līdz šim vērsušies 24 siguldieši, no kuriem septiņiem apstiprināta diagnoze par verotoksīnu producējošo Escherichiacoli infekciju.

Smaga STEC infekcijas komplikācija – hemolītiski urēmiskais sindroms – konstatēts četriem bērniem, un STEC infekcija līdz šim laboratoriski apstiprināta trim saslimušajiem bērniem. Diviem saslimušajiem bērniem STEC infekcija nav apstiprinājusies. Pārējiem slimniekiem laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti vēl nav saņemti.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir “Baltic Restaurants Latvia”.