PVD aptur cūkgaļas importu no Lietuvas

Komentāri
PVD aptur cūkgaļas importu no Lietuvas
Foto: LETA

Āfrikas cūku mēra vīruss (ĀCM) apstiprināts vienā no lielākajām cūku novietnēm Lietuvā, Ignalinas apkārtnē. Pamatojoties uz Lietuvas kolēģu informāciju, Pārtikas Veterinārais dienests (PVD) uz laiku apturējis Lietuvas izcelsmes termiski neapstrādātas cūkgaļas, tostarp atdzesētas, sasaldētas cūkgaļas un cūkgaļas izstrādājumu (t.sk. kupātu, kotlešu masas, šašliku, gaļas pusfabrikātu u.c.) un maltas gaļas izplatīšanu.

Lietuvas atbildīgais dienests informēja, ka pēc bīstamās slimības atklāšanas tas ievieš slimības apkarošanas pasākumus, lai nepieļautu tās tālāku izplatīšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“PVD pēc informācijas saņemšanas par ĀCM konstatēšanu Lietuvā, šodien noteiks papildus aizliegumus produktu ievešanai no skartās teritorijas, kā arī detalizēti izvērtēs, vai produkcija no infekcijas skartās teritorijas ir nonākusi Latvijas tirgū. Par izmaiņām ierobežojumos informācija sekos,” teikts PVD paziņojumā.

Cilvēkiem, kas ir iegādājušies Lietuvas izcelsmes cūkgaļu vismaz pēdējo divu nedēļu laikā un kam ir izveidojušies uzkrājumi, PVD ieteicis izvērtēt šīs cūkgaļas lietošanu. “Svarīgi neizmest atkritumos termiski neapstrādātu gaļu, tādējādi neveicinot iespējamo slimības ierosinātāja nonākšanu vidē un tālāk pie mājas vai meža cūkām,” norādījuši PVD pārstāvji.

PVD ir saņēmis informāciju arī no Polijas kolēģiem, par pirmo konstatēto ĀCM gadījumu mājas cūkām Baltkrievijas pierobežā, kur vīruss ir skāris nobarojamo cūku novietni ar piecām cūkām.

PVD aicinājis visus Latvijas dzīvnieku īpašniekus un dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, tādejādi pasargājot savus dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazinot infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

PVD aicina medniekus visā Latvijas teritorijā būt īpaši vērīgiem un ziņot par kritušām vai aizdomīgām mežacūkām.

Lasi vēl