PVD: Āfrikas cūku mēra izplatībā vainojami arī paši mednieki

2 komentāri

Pārtikas un veterinārais dienests pārtrauc daļu no finansiālā atbalsta par mežacūku medīšanu! Šodien bija pēdējā diena, kad mednieki varēja iesniegt pierādījumus par nomedītajām mežacūku mātītēm, par katru dzīvnieku saņemot 50 eiro. Kāda šobrīd ir situācija ar Āfrikas cūku mēra izplatību? Vai atbalsta programmu nākamgad plānots atjaunot?

Valsts meža dienesta dati liecina, ka patlaban valstī varētu būt ap 32 tūkstošiem mežacūku. Tas ir viena mežacūka uz 2 kvadrātkilometriem Latvijas teritorijas. Taču šāds mežacūku blīvums vēl pagaidām nespēj apturēt Āfrikas cūku mēra izplatību un arvien tiek konstatēti jauni inficētu un bojāgājušu dzīvnieku gadījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz Inčukalna mežiem Āfrikas cūku mēris nonācis tikai pēdējās 3 nedēļās. Šajā laikā medību klubs ”Raķelis” atradis jau 10 beigtas cūkas. Tas, ka valsts pārtrauc finansiālo atbalstu 50 eiro apmērā par nomedītām mežacūku mātītēm, medniekus gan neatturēs no medībām, tomēr sitīs pa kabatu.

Arī Latvijas Mednieku asociācija norāda, ka valstij aicinot medniekus samazināt mežacūku skaitu, šī darbība ir jākompensē.

Pārtikas un Veterinārā dienesta dati liecina, ka ja vēl jūlijā Āfrikas cūku mēris bija izplatījies Vidzemē un Latgalē, bet Kurzeme un Zemgale bija praktiski neskartas teritorijas. Tad šobrīd decembrī mēris ir skāris arī atsevišķus punktus Kurzemē. Šī gada ietvaros medniekiem ir kompensēta vairāk nekā 13 tūkstošu mežacūku mātīšu nomedīšana kopsummā par 900 tūkstošiem eiro.

Pārtikas un veterinārais dienests skaidro, ka patlaban nav pārliecības, vai arī nākamgad šīm kompensācijām būs paredzēts Eiropas Komisijas finansējums, tādēļ atbalsts pārtraukts. Lielāka skaidrība par pieejamo finansējumu būs janvārī. Tikmēr šobrīd tendences liecina, ka mēra izplatībā vainojami arī paši mednieki, jo slimība pārceļojusi uz 120km tālām vēl neskartām teritorijām.

Jāpiebilst, ka joprojām ir spēkā kompensācija medniekiem 30 eiro apmērā par mežacūku asins paraugu nodošanu teritorijās, ko Āfrikas cūku mēris jau ir skāris, kā arī 50 eiro atbalsts par inficēta dzīvnieka nomedīšanu.

Foto

 Video: ekskluzīvi kadri – no Rīgas “deportē” 10 mežacūkas

Video: LNT Ziņu sižets

TOP komentāri

 • komunjaga
  +2 +2 0

  komunjaga

  ko var muldēt uz medniekiem! vai kādsvārdsir izskanējis par to,ka pie vaina svarētu mežizstrāde? Kāds kontrolē mežizstrādes tehniku, kas tiek vazāta pa visu valsti? bvai kāds aizdomājies kā no Valles mēris atradies Dundagā? pa gaisu vējš laikam atpūtis.
 • Juris
  +1 +1 0

  Juris

  Pilnīgi nekompetents raksts.
  Cūku populāciju nevar samazināt izšaujot cūkas. pilnīga naudas izšķērdēšana, es runāju, kā mednieks. Populācija samazināsies dabiski, visas cūkas neizmirs, tas redzams Valkas apkārtnē, kur viss sākās.
  Galvenais uzsvars jāliek uz māju cūku pasargāšanu, bet šeit valstij nav naudas, mazie ražotāji tiek sodīti par to, ka viņiem nav naudas lai ieviestu biodrošības pasākumus, jo visu naudu valsts atdeva PVD lai soda zemniekus par to, ka viņi neievieš biodrošības pasākumus, tagad es runāju, kā mazais zemnieks.
  Secinājums: valsts naudu izšķērdējusi, vainīgo nav, ir tikai nopelnijušie un tie nav ne zemnieki, ne cūku audzētāji...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl