Komentāri
Putnu gripa jau pavisam tuvu Latvijai – tā konstatēta Kauņā! Aicina ziņot par beigtiem savvaļas putniem
Foto: LETA

Jaunākā dzīvnieku pasaules sērga – putnu gripa – nu jau sasniegusi Lietuvu. Tā konstatēta Kauņas apkaimē sešiem pie Nemunas upes atrastiem beigtiem gulbjiem.

Tā ir Latvijai līdz šim tuvākā vieta, kur konstatēta putnu gripa. Arī citviet Eiropā, kur slimība konstatēta, vispirms tā uzieta savvaļas ūdensputniem. Tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests aicina iedzīvotājus ziņot, ja gadījies atrast vairākus vienkopus nobeigušos savvaļas putnus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vistu un citu mājputnu saimniekiem jāievēro stingri drošības pasākumi, jo gadījumā, ja saimniecības mājputni ar šo sērgu saslims, būs jāizkauj visa saime. Lai pasargātu nozari no iespējamās putnu gripas izplatības, šogad laikā no 1. marta līdz 1. jūnijam aizliegts turēt laukā vistas, pīles, zosis un citus mājputnus.

Pēdējā laikā daudzviet Eiropā konstatēts augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāja H5N8 apakštipa uzliesmojums. Gripas vīruss, tāpat kā tas, ar ko slimo cilvēki, mainās teju vai katru gadu, un tā mutācijas var izrādīties īpaši bīstamas. Vīrusu visbiežāk pārnes migrējošie savvaļas putni, rada risku ievazāt slimību mājputnu populācijā Latvijā.

Foto – gulbji un kaijas Daugavmalā

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl