Putnu gripa jau pavisam tuvu Latvijai – tā konstatēta Kauņā! Aicina ziņot par beigtiem savvaļas putniem

0 Komentāru
Putnu gripa jau pavisam tuvu Latvijai – tā konstatēta Kauņā! Aicina ziņot par beigtiem savvaļas putniem
Foto: LETA

Jaunākā dzīvnieku pasaules sērga – putnu gripa – nu jau sasniegusi Lietuvu. Tā konstatēta Kauņas apkaimē sešiem pie Nemunas upes atrastiem beigtiem gulbjiem.

Tā ir Latvijai līdz šim tuvākā vieta, kur konstatēta putnu gripa. Arī citviet Eiropā, kur slimība konstatēta, vispirms tā uzieta savvaļas ūdensputniem. Tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests aicina iedzīvotājus ziņot, ja gadījies atrast vairākus vienkopus nobeigušos savvaļas putnus.

Vistu un citu mājputnu saimniekiem jāievēro stingri drošības pasākumi, jo gadījumā, ja saimniecības mājputni ar šo sērgu saslims, būs jāizkauj visa saime. Lai pasargātu nozari no iespējamās putnu gripas izplatības, šogad laikā no 1. marta līdz 1. jūnijam aizliegts turēt laukā vistas, pīles, zosis un citus mājputnus.

Pēdējā laikā daudzviet Eiropā konstatēts augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāja H5N8 apakštipa uzliesmojums. Gripas vīruss, tāpat kā tas, ar ko slimo cilvēki, mainās teju vai katru gadu, un tā mutācijas var izrādīties īpaši bīstamas. Vīrusu visbiežāk pārnes migrējošie savvaļas putni, rada risku ievazāt slimību mājputnu populācijā Latvijā.

Foto – gulbji un kaijas Daugavmalā

0 Komentāru