Putniņš: “ABLV Bank” klasiska pašlikvidācija nenotiks

2 komentāri
Putniņš: “ABLV Bank” klasiska pašlikvidācija nenotiks
Foto: LETA

Smagos pārkāpumos vainotās “ABLV Bank” gadījumā klasisks pašlikvidācijas process nenotiks, tā piektdien LNT Ziņām atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš.

Šobrīd ieilgusi komisijas lēmuma pieņemšana par to, vai naudas atmazgāšanā vainotajai “ABLV Bank” ļaut sākt pašlikvidācijas procesu. Joprojām tiek precizētas detaļas, uzraugs saņem arvien jaunu informāciju un pieslīpē likvidācijas plānu.

Taču jau šobrīd esot skaidrs, ka vienkāršs pašlikvidācijas process – kad “ABLV Bank” akcionāru izraudzītie četri likvidatori netraucēti izpārdos bankas vērtīgos aktīvus, lai nokārtotu rēķinus ar kreditoriem, – tas noteikti nebūs. Komisija plāno nodrošināt absolūtu FKTK un neatkarīgu ekspertu kontroli pār procesu, LNT Ziņām norādīja komisijas vadītājs.

Pēters Putniņš
FKTK vadītājs

Tāda klasiska pašlikvidācijas procesu te nebūs. Visas tās kontroles, kuras būs jāpiemēro, lai nodrošinātu, tātad analīzi par to, vai visas bažas ir noņemtas par naudas atmazgāšanu un tā nauda, kas tiks izmaksāta kreditoriem, ka tā ir tīra un tie tiešām cilvēki, kuri drīkst savu naudu saņemt. Tātad – viss tas kontroles mehānisms, kas tiks likts virsū uz šīs likvidācijas platformas, drīzāk ļauj mums runāt par bankas likvidāciju. Tas būs laikam pareizais nosaukums.

“ABLV Bank” bija lielākā nerezidentus apkalpojošā banka Latvijā, tomēr ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija februāra vidū paziņoja, ka tā plāno noteikt sankcijas bankai par naudas atmazgāšanas shēmām. Pēc šā paziņojuma banka pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. Finanšu uzraugam lēmums par likvidācijas plānu būs jāpieņem mēneša laikā pēc tam, kad būs saņemti visi dokumenti.

2 komentāri