Putni turpina apdraudēt Gaismas pils virsotni

Komentāri
Putni turpina apdraudēt Gaismas pils virsotni
FOTO: LETA

Nacionālās bibliotēkas jumts jau ir aprīkots ar ierīci, kas raida putnu trauksmes signālus. Taču pierādījies, ka no putnu asajiem knābjiem tā nav spējusi pasargāt. Pirms vairāk nekā mēneša spārnotie vandaļi izknāba silikona šuvi un gaismas pils jumtā radās sūce.

Defekts ir bibliotēkas jumta teju pašā spicē. Skatoties no Vecrīgas, putnu nedarba vieta ir starp centrālo no labajā pusē esošo virsotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ornitologs skaidro, ka putnus piesaista viss jaunais. Daži skaļruņi ar trauksmes ķērcieniem no putniem nepasargās.

Sākot ar trauksmes skaņām un beidzot ar dzelkšņiem. Ir daudz metožu, kā iespējams cīnīties ar uzmācīgiem putniem. Piemēram, šie baloži steidz pamest skursteni, jo tur novietoti pēc ķiplokiem smakojoši atbiedētāji.

Tomēr bibliotēkas būvnieki smacīgos trauciņus uz gaismas pils jumta nedomā stiprināt. Viņuprāt, silikona šuvi no jauniem putnu uzbrukumiem vislabāk pasargāt ar gadsimtiem pārbaudītu un izturīgu materiālu.

Pret putnu aizsardzību silikona šuvei Gaismas pils virsotnē būvnieki iecerējuši uzlikt vasarā. Tāds pat silikons ir izmantots visā jumta platībā. Tāpēc speciālisti brīdina, ka putni var atrast ne vienu vien vietu, kur iecirst savus knābjus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl