Putins izskaidrojis savu plānu, kā mazinās krīzi Ukrainā

Komentāri
Putins izskaidrojis savu plānu, kā mazinās krīzi Ukrainā
Foto: REUTERS/SCANPIX

Lai atrisinātu konfliktu, Ukrainai ir jāatsauc sava militārā tehnika no valsts dienvidaustrumiem, savas darbības būs jāpārtrauc arī bruņotajiem ”pašaizsardzības spēkiem”, paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Viņš esot uzsvēris, ka konfliktu varēs atrisināt, abām pusēm izpildot šos nosacījumus, ziņo Krievijas medijs ”Interfax”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat V. Putins esot norādījis uz ”starptautiskas kontroles” nodrošināšanu krīzes skartajos reģionos, kā arī uz nepieciešamību pārtraukt ”militārās aviotehnikas izmantošanu pret civiliedzīvotājiem konflikta zonā”. Esot nepieciešams arī atvērt ”humānos koridorus”, pa kuriem varētu pārvietoties bēgļi un pa kuriem varētu nodrošināt humāno palīdzību Donbasa reģionā iedzīvotājiem.

Viņš arī pauda, ka par šiem pasākumiem galēji varētu vienoties 5. septembrī, tā dēvētās ”kontaktgrupas” tikšanās laikā.

Jau ziņots, ka Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis par to, ka viņam izdevies slēgt pamieru ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. ”Sarunu rezultātā panākta vienošanās par pastāvīgu pamieru Donbasa reģionā,” teikts prezidenta P. Porošenko mājaslapā. Tāpat P. Porošenko norādījis, ka telefonsarunā panākta ”savstarpēja izpratne par pasākumiem, kas veicina mieru”. Tikmēr Kremļa runasvīrs paziņojis, ka V. Putins nav piekritis pārtraukt uguni, jo Krievija konfliktā nemaz neesot iesaistījusies. Tajā pašā laikā Maskava ziņo, ka V. Putina un P. Porošenko domas par to, kā mazināt krīzi Ukrainā, esot ”ievērojami sakritušas”.

Iepriekš Krievijas prezidents ”Pirmā kanāla” pārraidē ”Воскресное время” nāca klajā ar informāciju, ka esot aicinājis Ukrainas valdību sākt pārrunas par valsts dienvidaustrumu daļas valstiskumu. Tāpat raidījumā V. Putins esot apgalvojis, ka viņam ir panākta vienošanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko. Turklāt, pēc Krievijas prezidenta vārdiem, konflikts tiks atrisināts mierīgā ceļā.

Trešdien, 3. septembrī, V. Putins bija vizītē Mongolijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl