Puse iedzīvotāju Latvijas preces nepirks, ja tās būs dārgākas

Komentāri
Puse iedzīvotāju Latvijas preces nepirks, ja tās būs dārgākas
Foto: LETA

Puse jeb 50% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā atzīst, ka iegādāsies lētāko preci, neatkarīgi no izcelsmes valsts, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar LNT raidījumu ”900 sekundes” veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (26%) respondentu norādījuši, ka iegādāsies Latvijas preci, pat tad, ja tā būs dārgāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt 24% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Latvijas lauksaimnieki raizējas par sekām, ko radīs Krievijas noteiktais embargo dažādām pārtikas precēm. Šobrīd tiek pieļauts, ka Latvijā masveidā var tikt ievesti lētāki augļi un dārzeņi no Polijas, kas izkonkurēs mūsu valsts audzētāju produkciju, tāpat sankcijas skar arī piena pārstrādes uzņēmumus un zivrūpniekus, kas līdz šim eksportējuši uz Krieviju.

Lai mazinātu Krievijas embargo sekas, Latvija plāno arī pastiprināti pievērsties piena produktu eksportam uz Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE). Savukārt, tepat, Latvijā, tiks ieviesa ”Bordo karotītes” specifikācija, aicinot iedzīvotājus pirkt vietējo preci, kā arī pašvaldību iepirkumos izvēlēties šos produktus. ”Bordo karotītes” zīme tiks ievieta tiem produktiem, no kuriem vismaz 95% produktu ir ražoti Latvijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl