“Pusaudzis ikdienā bijis kluss un mierīgs,” skolas direktore raksturo skolēnu, kurš piekāva policistu

40 komentāri
“Pusaudzis ikdienā bijis kluss un mierīgs,” skolas direktore raksturo skolēnu, kurš piekāva policistu
Foto: Jānis Zvērs

Ceturtdienas, 23. novembra, vakarā sociālajos tīklos strauji izplatījās video, kur Rīgas sanatorijas internātpamatskolā pusaudzis smagi piekauj cienījama vecuma Rīgas pašvaldības policijas darbinieku.

TV3 Ziņas tikās ar skolas direktori Anitu Stukāni, kura raksturoja minēto pusaudzi kā parasti mierīgu. Direktore akcentēja, ka skolā ir noticis briesmīgs notikums un ka šim gadījumam ir jābūt mācībai citiem, kā arī liek noprast, ka puisi varētu paturēt apcietinājumā.

Direktore stāstīja, kas skolēni nereti uzbrūk skolotājiem arī verbālā veidā. Skolā mācās bērni ar garīgās veselības traucējumiem un reizēm mēdz nedzert zāles, kas ir jādzer, lai nomierinātos. Stukāne stāsta, ka vecāki arī mēdz nesadarboties un atbalstīt medikamentu nelietošanu. Konkrētajā gadījumā tā gan nav bijis. Puisis, kas piekāva policistu, ikdienā ir bijis kluss, mierīgs, stundas netraucējis.

Foto: Jānis Zvērs

Direktore informēja, ka iepriekš ir bijuši gadījumi, kad bērni ienāk skolā dzērumā. Stukāne gan arī piekauto policistu raksturoja kā ne pārāk veiksmīgu savā darbā, jo reiz viņš esot aizvietots ar jaunāku, kurš veicis pedagoģiskos pasākumus labāk un iepazinies ar skolēniem, ieviesis kārtību.

Pirmsākumos šajā vietā bijusi skola bērniem, kuriem bija kādi tuberkulozes baciļi, bet vēlāk nodibināta skola bērniem ar centrālās nervu sistēmas slimībām. Tagad skolā mācās  140-150 bērni un 40 pedagogi.

40 komentāri