Pusaudze guvusi sejas apdegumus, mēģinot nodzēst kūlas ugunsgrēku

1 komentārs
Pusaudze guvusi sejas apdegumus, mēģinot nodzēst kūlas ugunsgrēku
Ilustratīvs foto. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Sestdien Vidzemē sejas apdegumus guvusi 16 gadus veca pusaudze, kura mēģināja nodzēst kūlas ugunsgrēku, apliecina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).

Ātrās palīdzības mediķi nogādāja meiteni slimnīcā.

Kopumā ārstu palīdzība sestdien bija nepieciešama četriem cilvēkiem, kuri guvuši traumas, mēģinot apdzēst liesmas. Cietušie guvuši plaukstu, galvas un kakla apdegumus, kā arī saindējušies ar dūmiem.

Mediķi mudina iedzīvotājus nededzināt kūlu, kā arī atcerēties, ka pērnās zāles dedzināšana apdraud ne tikai dabu un īpašumus, bet arī cilvēku veselību un pat dzīvību.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aizvadītajā diennaktī reģistrēts 201 kūlas ugunsgrēks, un to kopēja platība bija vairāk nekā 460 hektāri.

Platības ziņā plašākais kūlas ugunsgrēks – 60 hektāri – bija izcēlies Babītes novada Salas pagastā. Savukārt Ciblas novadā pērnā zāle degusi 30 hektāru platībā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā kūlas ugunsgrēka platība bija 25 hektāri, Rēzeknes novada Sakstagala pagastā – 23 hektāri, Balvu novada Bērzpils pagastā, Ludzas novada Ņukšu pagastā un Varakļānu novada Varakļānu pagastā – 20 hektāri, Daugavpils novada Laucesas pagastā un Riebiņu novada Rušonas pagastā – 15 hektāri, Krustpils novada Mežāres pagastā – 13 hektāri, Ķekavas novada Daugmales pagastā, bet Jaunjelgavas novada Seces pagastā – 10 hektāri.

VUGD atgādina: kad iedzīvotāji pamana kūlas ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana VUGD uz numuru 112. Iedzīvotājam ir jānosauc konkrēta adrese vai pēc iespējas precīzāk jāapraksta vieta, kur izcēlies ugunsgrēks. Ja iedzīvotājs pats vēlas sākt kūlas dzēšanu pirms ugunsdzēsēju ierašanās, tad ieteicams objektīvi izvērtēt situāciju un pārliecināties, ka dzēšanas darbi neapdraudēs iedzīvotāja veselību un dzīvību.

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas dēļ neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas.