4 komentāri

Valsts valodas centrs saņēmis vairākas sūdzības par dzīvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību ”Purvciems”. Tā darbinieki ar klientiem runājot tikai krievu valodā, un arī dokumenti esot krieviski. Kooperatīva amatpersonas gan no atbildības izvairās un pat nav atnākušas uz izsauktajām pārrunām Valodas centrā.

Par šo situāciju vairāki Purvciema iedzīvotāji aprīlī sūdzējušies Valsts valodas centram. Arī sociālajā tīklā Twitter pamatīgu ažiotāžu radījis kāda lietotāja ieraksts un fotogrāfija, kurā īres dokumenta piezīmes rakstītas krieviski.

Ierodoties kooperatīvā, kas izvietots blokmājas pirmajā stāvā, patiešām var manīt, ka uz ziņojuma dēļa izlikti paziņojumi gan latviski, gan krieviski. Tomēr kooperatīva vadītāju uz vietas neizdodas satikt – kabineta durvis ciet, bet darbinieces atbild lauzītā latviešu valodā un slēpjas no kameras aiz durvīm.

 – Sveiki, kurš jums te ir priekšnieks?
– Blakus.
– Tur ir ciet durvis.
Teritorijā viņš iznākt. Blakus jābūt ir.

Cik noprotams, priekšnieks izgājis ārā. Tikmēr kāpņutelpā sastaptā iedzīvotāja, kas nevēlas atklāt savu vārdu, ar apsaimniekotāju darbību ir apmierināta un par valodu nesūdzas.

Mēs dzīvojam tajā pusē, mums viss nāk latviski. Lai gan dzīvokļa saimnieki krieviski runā, nekas tāds nav bijis.

Izrādās, Valodas centrs jau 2015. gadā uzsācis lietu par valsta valodas neprasmi, tomēr ātri vien izbeidzis. Viesturs Razumovskis, Valsts valodas centra pārstāvis:

Tika konstatēts, ka grāmatvedes darbība skar sabiedriskās intereses, savukārt priekšsēdētāja darbības jomā intereses netiek skartas. Tā rezultātā lietvedība tika izbeigta. Ņemot vērā, ka esam saņēmuši jaunus iesniegumus, veicam atkārtotu pārbaudi, varbūt ir jauni apstākļi.

Uz Valsts valodas centra aicinājumu ierasties uz pārrunām, ”Purvciems” amatpersonas neesot reaģējušas. Viesturs Razumovskis, Valsts valodas centra pārstāvis:

Es aicinātu iedzīvotājus izvēlēties tādus pārstāvjus, kuri spēj sazināties savā starpā un ar valsts iestādēm tā, lai mēs saprastu viens otru un spētu sadzīvot viens ar otru.

Valodas centra pārstāvis atzīst, ka situācija ir ļoti līdzīga citos Rīgas mikrorajonos, kuros dzīvo daudzi krievvalodīgie, un valsts pret to faktiski ir bezspēcīga.

Faktisko divvalodību Rīgā aktīvi popularizē Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš arī referendumā balsoja par krievu valodu kā otru oficiālo valodu Latvijā. Ironiskā kārtā viņa jaunākā kolāža ir tieši par mikrorajonu tēmu – viens no Ušakova kaķiem RD darbiniecei saka: ”A ja iz Purvciemsa…”

Video

TOP komentāri

 • hūgo vācietis
  +2 +2 0

  hūgo vācietis

  DIEMŽĒL KRIEVU FAŠISMS SĀCIS UZBRUKUMU UN MŪSU DP KASA PAUTUS...
  ABSURDS ! TĀ 28.JŪNIJĀ ''DIENĀ'' PLAŠI PUBLICĒTS PRETĪGS UN RIEBĪGS UZBRUKUMS GAN LATVIJAI GAN LATVIEŠIEM > SDOXŅI,SDOXŅI LATIŠOK ! ĻOTI PLAŠI UN IZVĒRSTI .....UN !!! KAD ES MĒĢINĀJU IEBILST ,MAN PRASTI LIEDZA IESPĒJUKOMENTĒT...
  MAN KĀ AKTĪVAM BARIKĀŽU DALĪBNIEKAM ŠĀDA DP BEZATBILDĪBA IRĻOTI SĀPĪGA !
 • Dāvis
  +1 +1 0

  Dāvis

  tas pats stāsts ir Imantā ar DzīKs "Celtnieks". Latviešu valoda ir absolūta eksotika. Ja cilvēks nepārzina krievu valodu, tad būtībā nav iespējama nekāda veida komunikācija. Tas pats arī ar tehnisko personālu. Ja vajag santehniķa palīdzību, tad aiziet zīmju valoda, kas nereti rezultējas ar nepareizi izpildītu darbu.
 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Uz tā dokumenta parakstījies namu pārvaldnieks A.Sjademe.Pēc valsts amatpersonu piejamās datu bāzes viņš ir Valkas deputāts un ValkasNAC apv. vadītājs.Korespondent zvēr ,vai tu neesi iebraucis mazliet mežā apgalvojot, ka viņš neprot Latviešu valodu! Es personīgi pazīstu viņu ,kā ļoti nacionāli noskaņotu cilvēku?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl