Pūce: Pēc trim nenotikušām sēdēm VARAM rosinās papildināt esošo RD atlaišanas likumprojektu

0 Komentāru
Pūce: Pēc trim nenotikušām sēdēm VARAM rosinās papildināt esošo RD atlaišanas likumprojektu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinās papildināt Saeimā jau konceptuāli atbalstīto Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, tajā kā argumentāciju iekļaujot informāciju par kvoruma trūkuma dēļ trīs pēc kārtas nenotikušajām domes sēdēm, šodien žurnālistiem pastāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

VARAM attiecīgo priekšlikumu jau šodien iesniegs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Pūce norādīja, ka saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli pēc priekšlikumu iesniegšanas termiņa beigām VARAM vairs nevar virzīt savus priekšlikumus, taču par attiecīgā priekšlikuma virzīšanu un atbalstīšanu var lemt pati komisija.

Par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu atbildīgā Budžeta komisija uz sēdi varētu sanākt jau nākamajā nedēļā, lai lemtu par esošā likumprojekta un tā ietekmes ziņojuma papildināšanu ar jaunajiem apstākļiem. Paredzēts, ka jautājums par Rīgas domes atlaišanu Saeimas plenārsēdē varētu nonākt jau nākamajā nedēļā.

Kā ziņots, trešo reizi pēc kārtas nenodrošinot kvorumu sēdes norisei, Rīgas domes deputāti ir radījuši tiesisku pamatu Saeimai lemt par domes atlaišanu.

Saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām”, trīs pēc kārtas nenotikušas sēdes ir viens no iemesliem, kas Saeimas deputātiem dod iespēju lemt par konkrētās pašvaldības domes atlaišanu.

Saeimā pašlaik izskatīšanā ir likumprojekts, kas paredz Rīgas domi atlaist, ņemot vērā tās nespēju veikt vienu no tās autonomajām funkcijām – sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Rīgas dome nepiekrīt tai izvirzītajiem pārmetumiem.

0 Komentāru