Pūce par novadu reformu: Kartē varētu būt divas, trīs jaunas vietvaras

6 komentāri
Pūce par novadu reformu: Kartē varētu būt divas, trīs jaunas vietvaras
OKSANA DŽADANA, F64

Pašvaldību asi kritizētajai novadu reformai šis ir atbildīgs brīdis Saeimā. Atbildīgā komisija ķērusies klāt pie gūzmas priekšlikumu, kā atbildīgas ministrijas ieceres vajadzētu koriģēt.

Pirms likumprojekta otrā lasījuma deputātiem jāizskata vairāk nekā trīssimt priekšlikumu. Starp tiem ir arī ierosinājumi pavisam mainīt reformas plānu un ieviest divu līmeņu pašvaldības. Ir arī priekšlikums novadus dēvēt par apriņķiem.

Vairāk nekā simt atzinumu par reformu saņemti arī no pašām vietvarām. Tā kā daudzām ir iebildumi, priekšlikumiem, kas pārzīmē robežas, deputāti pagaidām klāt neķērās. Taču novadu kartes izmaiņas salīdzinājumā ar ministrijas piedāvājumu ir gaidāmas – tā prognozē reģionālo lietu ministrs.

“Vai taps jauni novadi un kādās robežās tie būs, tas ir jautājums, kas Saeimai jālemj, tas, ko varam redzēt no kartes un priekšlikumiem, ko koalīcijas partijas sniegušas mēs neredzam tādu situāciju, ka mums taptu desmitiem jaunu pašvaldību, ja kādas izmaiņas arī būs, tad varbūt divas, trīs jaunas pašvaldības varētu būt,” norāda vides un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

6 komentāri