Pūce: Nevēršoties tiesā ar zaudējumu piedziņu pret RS valdi, Baraņņiks varētu būt pārkāpis likumu

1 komentārs
Pūce: Nevēršoties tiesā ar zaudējumu piedziņu pret RS valdi, Baraņņiks varētu būt pārkāpis likumu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce vērsies Ģenerālprokuratūrā pēc TV3 Ziņu publiskotās informācijas par uzņēmuma “Rīgas satiksme” (RS) auditā konstatētajiem pārkāpumiem.

Pūce par nepieņemamu uzskata situāciju, ka “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks negrasās no Leona Bemhena vadītās valdes locekļiem piedzīt zaudējumus par pārkāpumiem, kas konstatēti šonedēļ publiskotajā advokātu biroja “Novius” veiktajā auditā, kurā pētīta iepriekšējas valdes atbildība.

“Lai stimulētu šo procesu, esmu nolēmis vērsties Ģenerālprokuratūrā, jo arī nevēršanās, ja ir likumīgs pamats piedzīt uzņēmuma interesēs līdzekļus no iepriekšējiem valdes locekļiem, ir zaudējumu nodarīšana uzņēmumam, arī šāda atbildība ir jāizvērtē,” pauž ministrs.

Advokātu biroja “Novius” Bemhena vadītās uzņēmuma valdes darbībā saskatījusi sešus iespējamos pārkāpumus. Baraņņiks gan uzskata, ka noslepenotajā auditā juridiska pamata zaudējumu piedziņai nav. Pūce pieprasījis audita materiālus, lai ar tiem varētu iepazīties pats.

1 komentārs