Pūce kritizē pie varas esošās partijas un aicina nepieļaut Latvijas kļūšanu “par Moldovu”

1 komentārs
Pūce kritizē pie varas esošās partijas un aicina nepieļaut Latvijas kļūšanu “par Moldovu”
Foto: f64

Partijas “Latvijas attīstībai” kongresā tās vadītājs Juris Pūce veltīja kritiskus vārdus valstī un Rīgas domē pie varas esošajām partijām, kā arī aicināja nepieļaut Latvijas kļūšanu “par Moldovu” jeb nonākšanu šīs valsts situācijā.

Viņš akcentēja, ka “Latvijas attīstībai” kopā ar sadarbības partneriem ir jāpiedāvā spēcīga alternatīva tādām partijām kā nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un “Saskaņa”.

Pūce norādīja, ka nacionālā apvienība pašlaik ir stipra savā ultrakonservatīvismā un ka šīs partijas mērķis ir uzturēt sabiedrībā konfliktu starp dažādām etniskām grupām, “bet paralēli vienoties ar “Saskaņu” visos jautājumos, kas skar tikumību, un viņiem tas ļoti labi izdodas”.

Savukārt ZZS turpina būt stipra, lai gan vienīgā vērtība, ko šī partija pārstāv, ir neizlēmība, akcentēja Pūce. “Tā ir partija bez sejas un bez vīzijas. Amorfa, bezformīga masa, kas gurdi un apmierināti pārvietojas no vienas Saeimas uz nākamo,” pauda “Latvijas attīstībai” vadītājs.

“Un, protams, vēl ir “Saskaņa”. Partija, kura ir stipra savās attiecībās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kā arī apveltīta ar spējām izšķērdēt un nozagt nodokļu maksātāju naudu, ko tā izcili demonstrē “darbā” Rīgas domē,” akcentēja politiķis.

Viņš arī norādīja, ka partija “Vienotība” savu spēku ir zaudējusi. “Tā ir pievīlusi savu vēlētāju, kas alka pēc demokrātiskas, tiesiskas, eiropeiskas varas. Skandāli, ķīviņi un nepildīti solījumi ir krājušies gadiem un Latvijas pilsoņi ir vīlušies “Vienotībā” un tai vairs netic,” sacīja Pūce.

Kā negatīvu aspektu Pūce minēja faktu, ka eiropeiskās un liberālās partijas šķeļas, dalās un turpina sacensties viena ar otru. “Arī mums ir jābūt stipriem un vēl stiprākiem nekā šai stagnācijas varai, lai ietu modernas, demokrātiskas un uz Rietumiem orientētas valsts virzienā,” norādīja “Latvijas attīstībai” vadītājs.

Politiķis sacīja, ka ir jāpiedāvā spēcīga alternatīva cilvēkiem, “kurus nevar nopirkt par tramvaja biļeti”. Alternatīva tiem, kuru visaugstākā vērtība ir cilvēktiesības – universālas visiem cilvēkiem, nevis tikai atsevišķām indivīdu grupām, pauda politiķis.

“Šodien redzot, cik negatavi progresīvām pārmaiņām ir Latvijas politiķi, mēs atkal riskējam kļūt par Moldovu vai Ukrainu. Tas nav nemaz tik nereāls scenārijs. Mēs varam izkrist no attīstīto valstu grupas, lai ātri vien vērtībās un ideoloģijā tuvinātos savam ”mīļajam” kaimiņam – Krievijai,” brīdināja Pūce.

Viņš norādīja, ka, lai gan pašlaik šāds notikumu pavērsiens šķiet maz ticams, taču pēkšņi tā var izrādīties realitāte. “”Pa kuru brīdi tas notika?” mēs sev vaicāsim. Arī briti pamodās vienā rītā un nesaprata, kā vispār varēja notikt “Brexit”,” sacīja “Latvijas attīstībai” vadītājs.

Kā ziņots, “Latvijas attīstībai” šodien kongresā lemj par dalību politisko spēku apvienībā kopā ar partijām “Kustība “Par!”” un “Izaugsme” uz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

1 komentārs