PTAC no veikaliem atsauc plaši tirgotu bīstamu motorzāģi

1 komentārs
PTAC no veikaliem atsauc plaši tirgotu bīstamu motorzāģi

Veikalos nopērkams motorzāģis, kuru saimniecībā lietojot var gūt nopietnas traumas. Tamdēļ Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atsaucis konkrētā ražotāja preci un iedzīvotāji aicināti rīkoties nekavējoties, pārstāt zāģi lietot un atdot to pārdevējam.

Konkrētais “Fieldmann” ķēdes zāģis atzīts par nedrošu, jo tas burtiski var rokās izjukt. Konstatēts, ka zāģim darbojoties slodzi neiztur un var atdalīties vairākas sastāvdaļas – priekšējais un aizmugurējais rokturis, rokas aizsargs un ķēdes ķērājs.

“Tur ir tiešām risks, ka atdaloties kādai detaļai patērētājs var gūt ļoti būtiskus savainojumus,” norāda PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Tāpēc patērētāju tiesību aizstāvji ceļ trauksmi un uzsver, zāģi svarīgi pārstāt lietot. Konkrēto motorzāģi tirgo vairāki interneta veikali. To saraksts garš – teju 30. Vienā no tiem – interneta veikalā “220.lv” atgriezti jau 24 šie motorzāģi, kas pirkti divu gadu laikā. Uzņēmuma pārstāve gan atzīst, ka sūdzību par konkrēto preci līdz šim nav bijis.

“Šī prece tiek tirgota vairākus gadus, nav bijuši arī garantijas jautājumi, klienti nav ziņojuši, ka precei būtu defekts,” norāda “220.lv” valdes locekle Laila Snidzāne. Ja prece nav droša, klientam 100 % kompensē tās vērtību. “Šajā gadījumā, jā, mums tie ir zaudējumi,” viņa atzīst.

Bez jau minētā motorzāģa, šogad atsauktas vēl divas preces, norāda internetveikalā. Tā bijusi līmes pistole un tosters. “Ņemot vērā pieejamo preču klāstu, šobrīd var nopirkt 300 000 preču un pasūtījumu skaits mēnesī ir vairāki desmiti tūkstoši, uz kopējā fona tas ir ļoti maz, jo preču tirgū ir ļoti daudz. Es patiesībā brīnos, kā centrs pamanās tik daudz gadījumus konstatēt,” saka interneta veikala pārstāve.

PTAC norāda, ka pērn konstatētas 624 neatbilstošas preces. Bet ne visas tiek atsauktas. Par vairumu vērš patērētāju uzmanību. Šajā bīstamo un nedrošo preču sarakstā visbiežāk nonāk rotaļlietas, jo tieši šai preču grupai pievērš vislielāko uzmanību. Tā nesen tika brīdināts par visā pasaulē bērnu vidū lielu popularitāti ieguvušu nāriņas asti-pleznām līdzīgu priekšmetu, ko paredzēts lietot peldēšanas laikā. Lai arī cik vizuāli šī nāriņas aste neizskatītos, pēc ekspertu pārbaužu veikšanas secināts, ka līdz 70% tā samazina bērna spēju peldēt un palielina noslīkšanas risku. Konstatēts gan, ka Latvijas tirdzniecības vietās tās nav nopērkams.

“Bet tas risku nemazina, kā zināms, Latvijā daudzi patērētāji iepērkas ārvalstu interneta vietnēs, tas, ka viņa nav Latvijā, nenozīmē, ka Latvijas patērētājs nevar iegādāties,” teic PTAC pārstāve.

Īpaša uzmanība nāriņu astēm tika pievērsta, kad internetā tika publicēts video, kurā maza meitene, peldot ar šo nāriņas asti, sāka slīkt. Par laimi, mamma viņu izglāba. Un tad patērētāji tika brīdināti visā pasaulē.