PTAC: Iedzīvotāji “ātrajos kredītos” mēnesī aizņemas 50 miljonus, taču trešdaļa nespēj atdot parādus

0 Komentāru
PTAC: Iedzīvotāji “ātrajos kredītos” mēnesī aizņemas 50 miljonus, taču trešdaļa nespēj atdot parādus
Foto: Ilze Zvēra, f64

Summas, ko iedzīvotāji aizņemas tā dēvētajos “ātrajos kredītos”, kļūst arvien lielākas, un trešdaļā gadījumu iedzīvotāji nespēj atdot parādus, – tā intervijā “900 sekundēm” norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

Aizvien aktuāla ir problēma par to, cik atbildīgi iedzīvotāji aizņemas līdzekļus, izmantojot tā dēvētos “ātros kredītus”.

Aprēķināts, ka mēnesī iedzīvotāji “ātrajos kredītos” aizņemas aptuveni 50 miljonus eiro un aptuveni 30% gadījumu nespēj atdot parādus. Turklāt tendence ir tāda, ka cilvēki aizņemas arvien lielākas summas, norāda PTAC vadītāja. Pagājušajā gadā parādu atgūšanai tika nodotas 329 475 lietas par kopējo summu 868,12 miljoni eiro.

“Nav tā, ka nebanku kredīti ir tikai “ātrie kredīti” – tie ir dažādi kredīti, tai skaitā hipotekārie. Vidēji tie būs zem 10%, kas nespēj atmaksāt, bet “ātrajiem kredītiem” rādītāji ir daudz sliktāki – ap 30% ir to, kuri tos nenomaksā laikā. Summas pakāpeniski visos kredītu veidos aug. Cilvēki aizņemas arvien lielākas summas – tās pieaug, bet kredītu skaits samazinās. Tā, ka summas ir kļuvušas lielākas,” apliecina Vītoliņa.

PTAC vadītāja akcentē, – ja ir vēlme aizliegt “ātros kredītus” kā tādus, tad tā arī vajag pateikt, jo paredzētais kredītlikmes ierobežojums 0,07% apmērā dienā likvidēs “ātro kredītu” nozari.

0 Komentāru