PTAC brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem

0 Komentāru
PTAC brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi izsniegt aizdevums saimnieciskai darbībai, informē PTAC pārstāve Evija Lene.

Viņa skaidroja, ka PTAC ir saņēmis ziņas par komersantiem, kuri piedāvā patērētājiem noslēgt kreditēšanas līgumu saimnieciskai darbībai, jo šāda veida aizdevuma izsniegšanai nav nepieciešama licence. Lai noslēgtu šāda veida līgumu, patērētājs apliecina, ka viņš ir saimnieciskās darbības veicējs vai kredītu ņem savai saimnieciskajai darbībai, tādējādi komersants liedz patērētājam izmantot viņa tiesības un nepieciešamības gadījumā izmantot PTAC atbalstu.

Lene atzīmēja, ka, noslēdzot šāda veida līgumu, pastāv risks, ka persona nav uzskatāma par patērētāju, kura intereses tiek aizsargātas, var tikt noslēgti līgumi, kas satur netaisnīgus līguma noteikumus, tostarp nesamērīgas papildu izmaksas un sankcijas, kā arī persona ir nevienlīdzīgā situācijā attiecībā pret komersantu un ar ierobežotām iespējām aizstāvēt savas intereses. Tāpat pastāv risks, ka personai var pasliktināties finansiālais stāvoklis un var zaudēt ieķīlātu nekustamo īpašumu.

Gadījumā, ja patērētājs ir saskāries ar šādu situāciju un, vēloties aizdevumu privātām vajadzībām, ir noslēdzis līgumu par aizdevumu saimnieciskai darbībai, patērētāji aicināti par to ziņot PTAC.

Savukārt gadījumos, kad kredītiestāde ir atteikusi izsniegt aizdevumu, tā vietā, lai meklētu alternatīvas aizņemšanās iespējas sludinājumu portālos vai interneta meklētājā, PTAC aicina pārbaudīt centra datubāzi, kurā norādīti visi tie komersanti, kuri ir saņēmuši licenci patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai.

Vienlaikus Lene uzsvēra, ka iedzīvotājiem nevajadzētu uzķerties uz krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri sociālajos tīklos, ziņu lapās, sludinājumu portālos komentāros, aizdomīgos e-pastus un ar telefona zvanu starpniecību piedāvā aizdevumu, piemēram, patērētājiem bez oficiāliem ienākumiem vai ar aicinājumu aizņemties saimnieciskai darbībai.

Pēc PTAC minētā, krāpniecisko aizdevēju teksti mēdz saturēt tādas frāzes kā “Banka atteica izsniegt kredītu? Aizņemies pie mums!”, “Saņem aizdevumu arī ar sabojātu kredītvēsturi!” un “Piedāvājam aizdevumu personām bez oficiāliem ienākumiem!”.

PTAC aicina vienmēr pirms aizņemšanās izvērtēt, vai tas tiešām ir nepieciešams, vai to patērētājs spēs atmaksāt. Tāpat PTAC aicina rūpīgi izlasīt līgumu un iepazīties ar visiem līguma noteikumiem.

0 Komentāru