PSRS simbolika, huligānisms, reibums – policija par pārkāpumiem pie Uzvaras pieminekļa aizturējusi vairākas personas

22 komentāri
PSRS simbolika, huligānisms, reibums – policija par pārkāpumiem pie Uzvaras pieminekļa aizturējusi vairākas personas
LAURIS VĪKSNE, F64

Ceturtdien Rīgā, Uzvaras parkā, notikušo ikgadējo 9.maija pasākumu laikā Valsts policija (VP) noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus kopumā 15 cilvēkiem, līdz ar to pieķerto likumpārkāpēju skaits ir gandrīz divreiz mazāks nekā pērn, kad analoģiskā laika periodā Uzvaras parkā protokoli tika noformēti 27 pārkāpējiem.

Ap plkst.23 Uzvaras parkā notika uguņošana, pēc kuras svinētāji sāka izklīst.

Kā aģentūru LETA informēja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica, līdz plkst.23 policija deviņiem Uzvaras parka apmeklētājiem bija noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, bet divi cilvēki bija tikuši pie protokoliem par dzīvesvietas nedeklarēšanu. Viens svinētājs tika pieķerts, būdams narkotisko vielu ietekmē, citam protokols tika noformēts par sīko huligānismu, bet vēl vienam – par Padomju Savienības simbolikas neatļautu izmantošanu.

Vienai personai tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols gan par sīko huligānismu, gan nepakļaušanos likumsargiem, pastāstīja Jurēvica.

Policijas pārstāve ceturtdienas vakarā aģentūrai LETA atturējās nosaukt aptuvenās aplēses par pasākuma dalībnieku skaitu. Pasākuma organizatori savukārt ap plkst.21.30 lēsa, ka līdz tam laikam svinības Uzvaras parkā varētu būt apmeklējuši 115 000 līdz 120 000 cilvēku.

Kā ziņots, ceturtdien Rīgā, Uzvaras pieminekļa apkārtnē, visu dienu norisinājās dažādi pasākumi par godu 74.gadadienai kopš Padomju Savienības Sarkanās armijas uzvaras pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā. Padomju laikos šajā datumā tika svinēta “Uzvaras diena”. Tradicionāli daudzu krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Kā jau ierasts, pasākumos Uzvaras pieminekļa apkārtnē piedalās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un tas izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par atrašanos publiskā vietā stiprā alkohola reibumā, neatļautu urinēšanu un citiem pārkāpumiem.