PSKUS valdei virspirms jāatrisina krīzes situācija, pēc tam varēs lemt par tās atbildību

Komentāri
PSKUS valdei virspirms jāatrisina krīzes situācija, pēc tam varēs lemt par tās atbildību
FOTO: LETA

Nupat tapis zināms arī par pilnīgu nekontrolētību Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) personāla algu aprēķināšanā. Finanšu ministrija ir sapīkusi un liek slimnīcai trūkstošos sešus miljonus rast no jau tā knapā veselības budžeta. Līdz krīzes atrisināšanai ir vajadzīga darboties spējīga valde, tāpēc pagaidām par abu pārējo valdes locekļu atbildību ministrija vēl nerunā.

To, cik dziļas ir problēmas Stradiņu slimnīca, sabiedrība uzzināja pakāpeniski. Vispirms deformācijas, tad finanšu nekontrolētība un neuzticība vadītājam. Tagad jaunus vainīgos nemeklēs – gaida risinājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārmetumu lietum, ko ministrija pēdējo dienu laikā veltījusi Stradiņiem, kā pēdējais pievienojās auditā secinātais, ka algas slimnīcā veidojas pēc neizprotama principa. Pastāv pat vairāk nekā 30 dažādu piemaksu veidi, brīžam ar to palīdzību samaksu par darbu izaudzējot pat divkārt līdz pieckārt lielāku.

Nākot uz tikšanos ar valsts sekretāri, atlikušie divi valdes locekļi gan nevarēja paskaidrot, kāpēc algu jautājums izcelts tieši tagad, jo jau tiekot risināts.

Tikšanās ar valsts sekretāri plānotās stundas vietā ievilkās gandrīz divu garumā, un pēc tās Zvidriņa atzina, ka algu jautājums viņai bijis jaunums, jo amatu viņa ieņēma vien pirms trim mēnešiem, tāpēc iespējams vēl nav iepazinusies ar visu slimnīcā notiekošo.

Izveidota darba grupa, kurā gan viņa, gan valde uzklausa pašus ārstus, lai kopīgi domātu par risinājumiem. Pagaidām par atlikušās valdes atbildību Zvidriņa nesteidzas runāt.

Par to, ka sistēma jāsakārto, pārliecināts arī Stradiņu personāls, kam slimnīcas priekšnieka Dina Šmita faktiskā atbrīvošana bija pārsteigums.

Finanšu ministrija tikmēr dusmojas uz Veselības ministriju, kas lūgusi, lai Stradiņu zaudējumus – 6 miljonus – sedz no kopējiem budžeta līdzekļiem. Pēc finanšu uzrauga domām, sarežģījumus valdei bija jāparedz, tāpēc trūkstošā nauda būs jārod jau tā knapajā veselības budžetā.

Lasi vēl