Protestētāji pie Dānijas vēstniecības lūdz neizdot Latvijas pilsoni ”saplosīšanai” Dienvidāfrikas cietumā

4 komentāri
Protestētāji pie Dānijas vēstniecības lūdz neizdot Latvijas pilsoni ”saplosīšanai” Dienvidāfrikas cietumā
LĀSMA BINDERE, TV3 ZIŅAS

Šodien, 15. janvārī, pie Dānijas vēstniecības Rīgā notika pikets, lai atbalstītu Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēta bērna nolaupīšanā.

TV3 Ziņas novēroja, ka piketā piedalās aptuveni 50 protestētāju, liela daļa ir Kristīnes draugi un radinieki. Daudziem no viņiem, runājot par notiekošo, acīs ir asaras. Kristīnes māsa stāsta, ka ”Kristīne dzīvo kā uz adatām, bet zina par atbalstu Latvijā”. Pikets norit diezgan klusi, bet ik pa brīdim atskan: “Atdodiet Kristīni!”

Sanākušie lūdz Dāniju, Latvijas sabiedroto valsti, neizdot K. Misāni “saplosīšanai” DĀR cietumā vien par to, ka viņa glābusi savus bērnus no vardarbības. Par Kristīnes bērniem šobrīd rūpējas viņas māsa – puika gaida mammu mājās, bet mazā meitiņa līdz galam notiekošo nesaprot un uzskata, ka mamma joprojām ir darbiņā.

Kristīnes māsai dienas laikā paredzēta tikšanās arī ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem. Pie piketētājiem ieradies arī Saeimas opozīcijas deputāts Edgars Tavars (ZZS).

Jau ziņots, ka, glābjot sevi un bērnus no civilvīra, dienvidafrikāņa, vardarbības un naudas izspiešanas, latviešu uzņēmēja Kristīne Misāne 2018. gada maijā atbēga uz Latviju kopā ar bērniem. Tagad Dienvidāfrikā viņai inkriminē bērna nolaupīšanu no tēva, tiesas lēmuma pārkāpšanu par bērna neizvešanu no valsts. Dažus mēnešus Latvijā nodzīvoja mierīga, līdz 2018. gada decembrī pēc lidojuma uz Kopenhāgenu Kristīni arestēja Dānijā. Dienvidāfrika ar ”Interpola” palīdzību bija izsludinājusi Kristīni starptautiskajā meklēšanā. Visu šo laiku Kristīne pavadījusi apcietinājumā Dānijā.